Євросоюз повернув мита на український овес
Україна перевищила погоджений рівень експорту вівса до ЄС, як наслідок – Єврокомісія застосувала режим «екстреного гальмування»

З 19 червня Європейський Союз відновив мита на український овес через перевищення встановлених квот.
Цю інформацію оприлюднено на сайті Генерального директорату із сільського господарства та розвитку сільських районів (DG AGRI).
Мита діятимуть до 5 червня 2025 року.
Чинний регламент безмитної торгівлі для України передбачає механізм «екстреного гальмування» для окремих продуктів, зокрема вівса. Цей механізм активується автоматично, якщо обсяги імпорту досягають середньорічного рівня, зареєстрованого між 1 липня 2021 року та 31 грудня 2023 року, який для вівса становить 2440 тонн.
Після досягнення цього обсягу Єврокомісія протягом 14 днів встановлює тарифну квоту згідно з угодою про вільну торгівлю. Для вівса ця квота становить 4000 тонн.
Оскільки імпорт із початку 2024 року вже перевищив цей обсяг, до кінця 2024 року діятимуть мита за режимом найбільшого сприяння (MFN). Квота знову стане доступною з 1 січня 2025 року.
За даними Євросоюзу, у 2022 році Україна експортувала трохи більше ніж 7000 тонн вівса до третіх країн, а з липня 2023 до травня 2024 року – 11 100 тонн. Окрім ЄС, Україна експортує овес до Індії, Іраку, Лівії, Марокко, ПАР, Швейцарії, Туреччини та В'єтнаму.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄС обмежить постачання сільгосппродукції з України, хоча запропоновані заходи виявилися не такими жорсткими, як наполягали фермери.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].