Рада підтримала створення Військової поліції: що це буде за орган
Проєкт прийнято за основу

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію. «За» проголосувало 247 депутатів.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Законопроєкт передбачає створення військової поліції – військового формування з правоохоронними функціями. Координувати діяльність військової поліції має Кабмін через міністра оборони.
Передбачається, що структура військової поліції включатиме: центральний орган управління, територіальні органи управління, центри спеціального призначення, навчальні центри та дисциплінарні батальйони.
Згідно з документом, військова поліція комплектуватиметься за рахунок ЗСУ, її склад не може перевищувати 1,5% чисельності Збройних Сил.
Керівництво цією поліцією здійснюватиме начальник, якого призначатиме та звільнятиме президент за рекомендацією міністра оборони, а під час воєнного стану – за поданням головнокомандувача Збройних Сил України.
Проєктом передбачено, що завданнями військової поліції будуть:
- попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту;
- провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції військової поліції;
- оперативно-розшукова діяльність;
- забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, установ освіти, військових об'єктах, у військових містечках, а також на вулицях та у громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;
- превентивна та профілактична діяльність щодо запобігання кримінальним та іншим правопорушенням; тощо.
Нагадаємо: 5 червня Верховна Рада підтримала зняття з розгляду законопроєктів, які стосуються створення в Україні Військової поліції для «проведення додаткових консультацій». Комітет не повідомляв, чи було доопрацьовано текст законопроєкту. Разом з тим на прийнятті закону наполягає Міністерство оборони.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що військовий е-документ діятиме лише рік. Кабінет міністрів сьогодні на засіданні ухвалив декілька рішень щодо військово-облікових документів. Зокрема, уряд встановив наступне: відтепер у військово-обліковому документі впроваджується QR-код; строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування; військово-обліковий документ в електронній та паперовій формі мають одну й ту саму силу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].