Рада підтримала створення Військової поліції: що це буде за орган

Рада підтримала створення Військової поліції: що це буде за орган

Проєкт прийнято за основу

Рада підтримала створення Військової поліції: що це буде за орган
Фото: ілюстративне

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №6569-д про військову поліцію. «За» проголосувало 247 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Законопроєкт передбачає створення військової поліції – військового формування з правоохоронними функціями. Координувати діяльність військової поліції має Кабмін через міністра оборони.

Передбачається, що структура військової поліції включатиме: центральний орган управління, територіальні органи управління, центри спеціального призначення, навчальні центри та дисциплінарні батальйони.

Згідно з документом, військова поліція комплектуватиметься за рахунок ЗСУ, її склад не може перевищувати 1,5% чисельності Збройних Сил.

Керівництво цією поліцією здійснюватиме начальник, якого призначатиме та звільнятиме президент за рекомендацією міністра оборони, а під час воєнного стану – за поданням головнокомандувача Збройних Сил України.

Проєктом передбачено, що завданнями військової поліції будуть:

  • попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у Міноборони, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту;
  • провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції військової поліції;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • забезпечення правопорядку та військової дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження ними зборів, у місцях дислокації військових частин, установ освіти, військових об'єктах, у військових містечках, а також на вулицях та у громадських місцях, на залізничних станціях (вокзалах), у морських (річкових) портах, аеропортах;
  • превентивна та профілактична діяльність щодо запобігання кримінальним та іншим правопорушенням; тощо.

Нагадаємо: 5 червня Верховна Рада підтримала зняття з розгляду законопроєктів, які стосуються створення в Україні Військової поліції для «проведення додаткових консультацій». Комітет не повідомляв, чи було доопрацьовано текст законопроєкту. Разом з тим на прийнятті закону наполягає Міністерство оборони.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що військовий е-документ діятиме лише рік. Кабінет міністрів сьогодні на засіданні ухвалив декілька рішень щодо військово-облікових документів. Зокрема, уряд встановив наступне: відтепер у військово-обліковому документі впроваджується QR-код; строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування; військово-обліковий документ в електронній та паперовій формі мають одну й ту саму силу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло