Російський суд заочно засудив 5 іноземців, які воювали за Україну
Їх звинуватили в “спробі змінити конституційний лад росії” та “участі у війні в якості найманців”

26 червня суд Ростова-на-Дону заочно засудив п'ятьох громадян Великої Британії, Швеції та Хорватії до позбавлення волі на строк від 3,5 до 23 років за те, що вони воювали на боці України під час російсько-української війни, заявила Генпрокуратура росії, на яку посилається kyivindependent.com.
Суд звинуватив громадянина Великої Британії Джона Гардінга, громадянина Швеції Матіаса Густафссона та громадянина Хорватії В’єкослава Пребега у підготовці до так званого «насильницького захоплення влади», спробі змінити конституційний лад росії та участі у війні в якості «найманців».
Кожного з цих трьох заочно засуджено до 23 років позбавлення волі з п’ятьма роками позбавлення волі, а решту – у колонії суворого режиму, йдеться в офіційному повідомленні.
Двоє інших громадян Британії, Ендрю Хілл і Ділан Хілі, були засуджені за участь у війні як «найманець» і «співучасть у вербуванні найманців» відповідно. Хілл отримав 4 роки ув'язнення, а Хілі – 3 роки і 6 місяців з відбуванням покарання в колонії загального режиму.
Конкретні причини цих звинувачень не уточнюються. Велика Британія, Швеція та Хорватія не прокоментували заяву росії.
Зазначається, що згадані п’ятеро іноземців були серед звільнених із російського полону під час обміну полоненими у 2022 році. На окупованій території Донецької області над ними пройшли фейкові «суди», як наслідок, вони могли бути засуджені до смертної кари.
Військові заперечували звинувачення росії. Пребег сказав, що приїхав до Києва в 2019 році, щоб допомогти Україні у війні, яку росія розв'язала на сході країни, і невдовзі після цього вирішив приєднатися до української армії, повідомляє Reuters.
Родина та друзі Гардінга, Хілла та Хілі заявили, що вони не були найманцями, і закликали поводитися з ними як з військовополоненими відповідно до Женевських конвенцій, повідомляє ВВС.
Повідомляється, що росія з самого початку повномасштабного вторгнення вербувала іноземців з таких країн, як Непал, Сомалі, Індія, Куба та інших, щоб воювати в Україні.
москва використовує їх як «гарматне м'ясо» на фронті, не проводячи ніякої бойової підготовки для найманців, заявляв речник Українського координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
Бекграунд. Як повідомляла британська розвідка, росія дедалі частіше залучає найманців для штурмів на фронті – у «добровольчому корпусі» ворога понад 20 000 найманців, резервістів і колишніх ув'язнених.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].