Американська компанія Synchron інтегрувала ChatGPT у мозковий імплант: як це працює
Розробка має допомогти людям із серйозними порушеннями моторики взаємодіяти з цифровим світом
Американська компанія Synchron, яка спеціалізується на розробці інтерфейсів «мозок-комп'ютер» (BCI) інтегрувала ChatGPT від OpenAI у свої імпланти. Цей чат-бот має допомогти людям із серйозними порушеннями моторики взаємодіяти з цифровим світом за допомогою сили думки.
Про це повідомили в компанії.
Імплант вводиться через яремну вену в кровоносну судину на поверхню моторної кори головного мозку. Після вживлення пристрій виявляє і передає рухові наміри з мозку на девайс. Там вступає в гру ChatGPT, який пропонує варіанти фраз, враховуючи не лише контекст розмови, а й емоції пацієнта.
Функція чату розроблена так, щоб бути простою у використанні та легкою в опануванні. Система використовує багатомодальний GPT для генерації текстового й аудіоконтенту, що дозволяє здійснювати природну взаємодію між людиною та ШІ в режимі реального часу. Це особливо корисно для людей із захворюваннями нервової системи, яким важко самостійно формувати складні відповіді згідно із ситуацією.
Synchron планує і надалі оцінювати найсучасніші моделі мовлення (LLM) для того, щоб знайти варіанти, які найкраще підходять користувачам інтерфейсу «мозок-комп'ютер». Варто зазначити, що Synchron не передає дані про мозок користувача BCI до OpenAI, що гарантує конфіденційність і безпеку персональних даних.
Інтеграція ChatGPT у мозковий імплант від Synchron відкриває нові можливості для людей із паралічем і втратою рухливості верхніх кінцівок.
Бекграунд. Нещодавно Агентство міністерства охорони здоров'я США (FDA) дозволило компанії Neuralink, що належить мільярдеру Ілону Маску, імплантувати чип у мозок другого пацієнта. Дозвіл було отримано компанією після того, як вона запропонувала розв'язання проблеми, що виникла в першого пацієнта.
На початку травня в Neuralink заявили, що тонкі дроти, імплантовані в мозок першого пацієнта, змістилися. Щоб уникнути такого розвитку ситуації повторно, їх імплантують у мозок другої людини на більшу глибину.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].