21 липня став найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень — Reuters

21 липня став найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень — Reuters

«Як наслідок зростання парникових газів в атмосфері — ми обов’язково побачимо нові рекорди, які будуть побиті в наступні місяці й роки», — кажуть експерти

21 липня став найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень — Reuters
інфографіка Copernicus

Неділя, 21 липня, стала найспекотнішим днем, який коли-небудь реєструвався, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу, яка відстежує такі погодні умови по всьому світу з 1940 року, пише Reuters.

Глобальна середня температура повітря на поверхні в неділю досягла 17,09 градусів за Цельсієм (62,76 градусів за Фаренгейтом) – трохи вище попереднього рекорду, встановленого в липні минулого року (17,08 °C (62,74 F)). В ці дні хвилі спеки обпікають великі території Сполучених Штатів, Європи та росії.

Карло Буонтемпо, директор Copernicus, зазначив, що, можливо, початок цього тижня може затьмарити рекорд неділі, оскільки хвилі спеки продовжують поширюватися по всьому світу.

«Коли у вас є ці піки, вони мають тенденцію групуватися разом», – прокоментував він.

Минулого року було побито рекорд чотири дні поспіль, з 3 по 6 липня.

Спека пов’язана зі зміною клімату, спричиненою спалюванням викопного палива.

Незважаючи на те, що недільний рекорд був лише трохи вищим, ніж минулорічний, «що примітно, так це те, наскільки температура за останні 13 місяців відрізняється від попередніх рекордів», – сказав Буонтемпо.

Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року, став найспекотнішим на планеті з початку ведення записів порівняно з відповідним місяцем попередніх років.

Вчені припускають, що 2024 рік може перевершити 2023 рік як найспекотніший рік з початку ведення спостережень, оскільки зміна клімату та природне погодне явище Ель-Ніньо підштовхнули температуру цього року ще вище за попередній.

«Як наслідок зростання парникових газів в атмосфері – ми обов’язково побачимо нові рекорди, які будуть побиті в наступні кілька місяців, у наступні кілька років», – сказав Буонтемпо.

Вчені та захисники довкілля вже давно закликають світових лідерів і багаті країни поступово відмовитися від використання викопного палива, щоб запобігти катастрофічним наслідкам зміни клімату, включаючи посилення хвиль спеки.

Бекграунд. Більше про причини й наслідки вбивчої спеки – в матеріалі Mind “«Пекельне літо»: чому світ накрила спека та як вона впливає на людей”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло