У липні Україна вперше випередила росію за кількістю ударів безпілотниками

У липні Україна вперше випередила росію за кількістю ударів безпілотниками

росія не настільки ефективно може збивати атакуючі дрони, як Україна, кажуть експерти

This text is also available in English
У липні Україна вперше випередила росію за кількістю ударів безпілотниками
фото DR

За підрахунками американського Forbes, у липні українські сили вперше завдали по території росії більше ударів безпілотниками, ніж армія рф – по Україні.

У статті експерта з питань бойових дронів Девіда Хемблінга сказано, що минулого місяця росія направила по українських цілях 426 дронів-камікадзе, тоді як Україна відповіла 520-ма такими безпілотниками.

Автор посилається на дані OSINT-аналітичного облікового запису Shahed Tracker в мережі Х.

На думку Хемблінга, «росія, ймовірно, не настільки ефективно може збивати атакуючі дрони, і схоже, що українські удари завдають більшої економічної шкоди нафтопереробним заводам та іншим об'єктам».

«Україна, можливо, завойовує перевагу у стратегічній війні дронів далекого радіусу дії – і президент Зеленський обіцяє появу більшої кількості ще кращих ударних дронів», – зазначає експерт.

Він пише, що зараз росія виробляє близько 120 ракет на місяць – і приблизно таке ж їхнє число щомісяця випускає по цілях в Україні. При цьому ударні дрони типу «шахед» завдяки низькій вартості дозволяють їй завдавати ударів на великій відстані понад 1500 км, а можливо – і до 3 000 км.

В рамках одного удару росія, як правило, випускає до 30 «шахедів», але в Україні їх відстежує ціла мережа мікрофонів, які налаштовані на характерний «мопедний» звук моторів. Потім їх збивають мобільні групи ППО, озброєні важкими кулеметами.

Багато таких безпілотників також знищують зенітні ракети, а частину збивають із курсу системи радіоелектронної боротьби, сказано в публікації.

За даними автора, Україна зазвичай збиває 90% «шахедів», а іноді й усі 100%. Хоча деякі безпілотники все одно завдають шкоди, ця загроза, схоже, не збільшується, вважає автор.

У відповідь Україна розробила велику кількість своїх власних ударних дронів: за даними експертів, вона застосовує щонайменше 22 модифікації безпілотників – від перероблених легкомоторних літаків до пристроїв, обладнаних реактивними двигунами.

Останніми тижнями Україна часто здійснює масовані атаки по російських об'єктах своїми безпілотниками, які іноді супроводжуються ударами за допомогою ракет західного виробництва, пише Forbes.

За підрахунками автора, у липні Україна різко збільшила кількість таких ударів: їх було 524 порівняно з приблизно 200 у червні та травні.

Ці атаки були спрямовані як проти російських енергетичних об'єктів, так і авіабаз, що ставить армію рф перед непростим вибором: чи відводити системи ППО з лінії фронту і які цілі захищати в першу чергу.

У грудні минулого року міністр стратегічної промисловості України Олександр Камишін заявив, що 2024-го він має намір забезпечити виробництво 10 тисяч ударних дронів, тобто понад 830 на місяць.

Поки що Україна не змогла перевищити цифру в приблизно 600 безпілотників, випущених росією по цілях в Україні в березні та грудні. Проте показники липня можуть свідчити про перелом у війні дронів, вважає автор.

Бекграунд. Сьогодні Держспецзв’язку повідомило, що в Україні оголосили перший тендер на закупівлю вітчизняних FPV-дронів – планується закупити 100 дронів орієнтовно на 135 млн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло