Байден затвердив ядерну стратегію США для протидії можливим викликам із боку Китаю, рф та КНДР – NYT

Байден затвердив ядерну стратегію США для протидії можливим викликам із боку Китаю, рф та КНДР – NYT

Документ не є відповіддю будь-якій конкретній особі, країні або на будь-яку загрозу

Байден затвердив ядерну стратегію США для протидії можливим викликам із боку Китаю, рф та КНДР – NYT
Фото: Міноборони США

Президент Сполучених Штатів Джо Байден у березні затвердив секретний план ядерної стратегії, який уперше переорієнтувався на стримування Китаю з метою не допущення розширення його ядерного арсеналу.

Про це повідомив New York Times.

Зазначається, що план має на меті підготувати США до можливих скоординованих ядерних викликів із боку Китаю, росії та КНДР. Білий дім ніколи не оголошував офіційно, що Байден затвердив нову стратегію, відому як «Посібник із застосування ядерної зброї».

Як очікується, незасекречене повідомлення для Конгресу про перегляд надішлють до того, як Байден залишить президентську посаду в січні 2025 року. Документ оновлюється приблизно кожні чотири роки.

Наголошується, що він настільки засекречений, що не має електронних копій, проте нещодавно двом посадовцям адміністрації президента дозволили натякнути на цю зміну – у ретельно обмежених, окремих реченнях.

«Ця адміністрація, як і чотири попередні адміністрації, випустила Огляд ядерної політики та Посібник із планування застосування ядерної зброї. Хоча конкретний текст посібника засекречений, його існування в жодному разі не є таємницею», – заявив представник Білого дому Шон Саветт.

За його словами, документ не є відповіддю на будь-яку конкретну загрозу, будь-якій особі або країні.

Водночас старший директор із питань контролю над озброєннями й нерозповсюдженням Ради національної безпеки Пранай Вадді в червні також посилався на цей документ. Він зауважив, що нова стратегія наголошує на «необхідності стримування росії, КНР і Північної Кореї одночасно».

За словами офіційних осіб, це було лише питанням часу, коли принципово інше ядерне середовище почне змінювати американські військові плани й стратегію. Уточнюється, що ця ядерна стратегія з часів президентства Гаррі Трумена переважно зосереджувалася на арсеналі кремля.

Наголошується, що нові директиви Байдена свідчать про те, як швидко це змінюється. Китай згадувався в останньому ядерному посібнику, виданому наприкінці правління адміністрації Дональда Трампа.

Зазначається, що стратегія Байдена посилює фокус на зростанні ядерних амбіцій китайського лідера Сі Цзіньпіна, щоб відобразити оцінки Пентагону, що ядерні сили Китаю збільшаться до 1000 до 2030 року і 1500 до 2035 року – приблизно до тієї кількості, що зараз розгорнуті США та рф.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Китай стрімко нарощує кількість ядерних боєголовок, а уран для їх виготовлення надає росія. У Пентагоні вважають, що до 2030 року Китай може подвоїти кількість боєголовок із нинішніх 500.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло