Німецька Siemens не надасть своє обладання для турецької АЕС, яку будує росія

Німецька Siemens не надасть своє обладання для турецької АЕС, яку будує росія

Ердоган навіть звертався по допомогу до Шольца, але питання так і не було вирішено

Этот текст также доступен на русском
Німецька Siemens не надасть своє обладання для турецької АЕС, яку будує росія
ілюстративне зображення

Німецька компанія Siemens відмовилася від постачання важливого обладнання для атомної електростанції «Аккую», яку в Туреччині будує «Росатом».

Через це будівництво затрималося на кілька місяців, після чого будівельники звернулися до Китаю.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі із ситуацією.

Siemens мала надати газоізольовану підстанцію для передачі в мережу електроенергії, яку вироблятиме АЕС. За словами міністра енергетики Туреччини Алпарслана Байрактара, президент Реджеп Таїп Ердоган навіть звертався по допомогу до канцлера Олафа Шольца, але питання так і не було вирішено.

«Нездатність Німеччини надати задовільне пояснення затримки вплинула на хід реалізації проєкту, – сказав міністр. – Однак «Росатом» уже розмістив альтернативне замовлення в Китаї».

Представник Siemens Energy сказав Bloomberg, що компанія дотримується закону про експортний контроль.

«Якщо мета відмови – реалізувати якісь санкції проти росії, то страждає Туреччина, – заявив Байрактар агентству Anadolu. – Це політичне рішення щодо питання, яке не пов'язане ні з міжнародними санкціями, ні з фінансовими чи юридичними проблемами, і жодного прогресу не було досягнуто навіть тоді, коли цю тему було порушено на найвищому рівні».

За словами Байрактара, Туреччина надала Німеччині всі необхідні гарантії того, що обладнання Siemens не потрапить до росії, а прибуток АЕС «Аккую» почне приносити лише через 15–20 років, тому говорити про те, що проєкт допоможе росії на зароблені гроші фінансувати війну в Україні, не має сенсу, сказав міністр.

Бекграунд. Нагадаємо: у квітні 2023 року в Туреччині відбулася урочиста церемонія завезення з росії ядерного палива для АЕС «Аккую» на півдні країни. Хоча президент країни Реджеп Ердоган назвав будівництво першої в Туреччині АЕС «великим національним проєктом», вона була побудована завдяки угоді між урядом Туреччини та урядом росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло