Суд продовжив розглядати справу Ігоря Мазепи про незаконне привласнення земель
Бізнесмен стверджує, що ця справа «є політично вмотивованою і не має жодних судових перспектив»

Печерський районний суд м. Києва за клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора продовжив розгляд справи бізнесмена Ігоря Мазепи щодо незаконного привласнення земель.
Про це повідомив Мазепа на своїй фейсбук-сторінці.
За його словами, строк досудового розслідування у справі закінчувався 28 серпня 2024 року. Однак прокурори нібито хочуть провести додаткові земельні експертизи. Мазепа стверджує, що правоохоронці вже проводили чотири такі експертизи. Він назвав причини для продовження строку розслідування «необґрунтованими та умисно створеними».
Щодо самої справи, то бізнесмен вважає її «політично вмотивованою» і такою, що «не має жодних судових перспектив». Мазепа заявляє, що нібито саме генеральний прокурор України Андрій Костін хоче «тримати підприємця на гачку», щоб не передавати справу до суду.
Він також додав, що ситуація навколо кримінальної справи може завадити йому залучити близько $500 млн іноземних інвестицій у неназвані проєкти.
«Є ризик, що залучити вдасться менше, а отже, деякі проєкти будуть нефінансовані, з відповідними наслідками для економіки та бюджету України», – наголошує Мазепа.
Довідково. Ігор Мазепа – засновник і генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital.
У вересні 2004 року заснував інвестиційну компанію Concorde Capital, яка є одним із найбільших гравців українського фондового та інвестиційного ринку, вона брала активну участь у виході українського бізнесу на IPO у докризові 2005–2007 роки. У портфелі Concorde Capital – розміщення акцій страхової компанії «Універсальна», концерну «Галнафтогаз», групи компаній Milkiland, металургійної компанії «Інтерпайп».
Крім цього, Мазепа активно інвестував у проєкти, які він продовжує розвивати як співвласник та акціонер. Серед його активів:
- мережа медичних клінік «Добробут»;
- онлайн-магазин косметики MakeUp;
- фінансова компанія «Конкорд Факторинг»;
- виробник цементу «Кривий Ріг Цемент»;
- компанія з видобутку бурштину «Сонячне Ремесло»;
- газодобувна компанія «Села Енерджі» (та сама, яка загрузла в судах за Майницьке газове родовище);
- мисливсько-рибальський клуб «Ібіс»;
- декілька котеджних містечок під Києвом.
Всього, за даними системи YouControl, Ігор Мазепа станом на 19 січня 2024 року є керівником і бенефіціаром (як частковим власником, так і власником 100% частки) у більш ніж 50 компаніях і проєктах.
Нагадаємо: Нацполіція затримала бізнесмена Ігоря Мазепу 18 січня. Його та спільників звинувачують у незаконному привласненні земель, де згодом побудували котеджі Riviera Village.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКЦПФР видала КУА «Конкорд Інвест» бізнесмена Мазепи ліцензію на управління активами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].