Щонайменше 7 країн протистоять запрошенню України до НАТО – Politico

Щонайменше 7 країн протистоять запрошенню України до НАТО – Politico

Як тільки справа наблизиться до реалізації, вони почнуть більш публічно виступати проти цієї ідеї, кажуть посадовці

Щонайменше 7 країн протистоять запрошенню України до НАТО – Politico
фото DR

Сім країн НАТО не бажають надати Україні запрошення приєднатися до НАТО.

Про це повідомило Politico 23 жовтня з посиланням на чотирьох анонімних офіційних осіб і дипломатів США й НАТО.

Хоча вже відомо, що Німеччина та США мають застереження щодо надання Україні запрошення, видання повідомило, що Бельгія, Словенія, Іспанія «ховаються за» цими двома країнами й неохоче реагують на запит президента Володимира Зеленського.

У середині жовтня Зеленський оприлюднив свій план перемоги з п’яти пунктів, серед яких запрошення Києва до НАТО на першому місці. Посол США в НАТО Джуліанна Сміт 17 жовтня заявила, що в Альянсу наразі немає таких планів.

«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія, ховаються за США та Німеччиною. Вони неохоче реагують», – сказав Politico один з офіційних осіб НАТО.

Країни підтримують це абстрактно, але, як тільки справа наблизиться до реалізації, вони почнуть більш публічно виступати проти цієї ідеї, додали вони.

Дві інші країни – Угорщина та Словаччина – не підтримують членство України в НАТО через свої прокремлівські настрої, повідомляє Politico.

Раніше цього тижня Зеленський заявив, що Німеччина пом'якшила свою позицію щодо членства України в НАТО, але залишається «скептичною» і з нею ще «потрібно працювати».

«Але все одно США впливатимуть на це... Ми вважаємо, що вони консолідують свої думки щодо НАТО, і це впливає, наприклад, на Угорщину й Словаччину», – сказав він на зустрічі з журналістами.

Київ подав заявку на приєднання у вересні 2022 року, а в липні 2024 року Альянс підтвердив «незворотній шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО», хоча Україна не отримала остаточного рішення про свій майбутній вступ.

Бекграунд. Нагадаємо: Зеленський також назвав дуже важливим, щоб Україну запросили до НАТО в кордонах 1991 року. На думку президента, деякі партнери просувають тезу про вступ України в альянс в обмін на окуповані території.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло