Прем'єр Гренландії заявив про готовність до переговорів із Трампом
росіяни тим часом стверджують, що США хочуть розмістити на території Гренландії аеродром для F-35, які здатні нести ядерну зброю

Муте Егеде, прем'єр-міністр Гренландії, повідомив про свою готовність до розмови із обраним президентом США Дональдом Трампом. Ця заява прозвучала на тлі висловлювань Трампа щодо необхідності переходу острова під контроль США, передає Reuters.
На прес-конференції у Копенгагені Егеді запитали, чи відбувся у нього контакт із обраним президентом США.
«Ні, але ми готові поговорити», – відповів прем'єр.
Глава уряду Данії Метте Фредеріксен, яка була присутня на заході, зазначила, що зверталася з проханням про зустріч з Трампом, але не очікує, що це відбудеться до його інавгурації.
Егеде підкреслив, що прагнення Гренландії до незалежності не передбачає розриву відносин із Данією.
«Ми хочемо бути господарями свого дому. Це те, що кожен має поважати. Але це не означає, що ми відмовляємося від усіх зв'язків, співпраці та відносин із Данією», – заявив він.
Гренландія є автономною територією у складі Данії, маючи власний уряд і органи влади. До 1953 року острів був у статусі данської колонії. 2009 року він отримав розширену автономію, включаючи право на самоврядування у внутрішніх справах. На острові, населення якого становить близько 57 тисяч осіб, розташована військова база США.
Дональд Трамп неодноразово заявляв, що Гренландія має стати частиною Сполучених Штатів. За його словами, острів має стратегічне значення для національної безпеки, включаючи захист від Китаю та росії.
10 січня посол рф у Данії Владімір Барбін заявив, що США створюють на території Гренландії аеродромну інфраструктуру для винищувачів F-35, які здатні нести ядерну зброю. Дипломат зазначив, що підхід Трампа до Гренландії може призвести до посилення напруженості у регіоні.
«Прагнення Трампа отримати контроль над островом говорить про небажання зміцнювати стабільність і розвивати діалог в Арктиці», – підкреслив Барбін. Він також додав, що росія врахує дії США під час військового планування.
Бекграунд. Між тим у кремлі заявили, що уважно стежать за амбіціями Трампа щодо Гренландії. У путіна засудили Європу за надто «слабку й несміливу» реакцію на заяви американського президента.
А Defense Express розповіло, що Трамп далеко не перший, хто цікавиться Гренландією: США ще з 1960-х років мали проєкт вирити в Гренландії 4000 км тунелів – у цих тунелях мали розміщуватися 600 балістичних ракет Iceman, націлених на СРСР як «зброя другого удару».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].