Британія розглядає можливість патрулювати небо над Україною винищувачами Typhoon після припинення війни
Лондон обговорює створення «повітряної поліції» для України за аналогією до програми НАТО, за якою альянс захищає повітряний простір країн Балтії

Велика Британія може задіяти винищувачі Typhoon для патрулювання неба над Україною після завершення війни та підписання миру.
Про це пише The Times з посиланням на джерела у британському уряді та Королівських ВПС.
Як стверджують співрозмовники видання, Лондон обговорює створення «повітряної поліції» для України за аналогією до програми НАТО, згідно з якою альянс з 2004 року захищає повітряний простір країн Балтії.
Такий варіант є ймовірнішим, ніж створення безпольотної зони над країною, оскільки в останньому випадку літаки мають цілодобово патрулювати українське небо, уточнив один зі співрозмовників газети.
Передбачається, що в «поліцейській місії» братимуть участь десятки «повністю озброєних» і завжди готових до злету винищувачів, які планується розмістити в Польщі.
Таке рішення може стати частиною гарантій безпеки для України, а також дозволить залучити менший військовий контингент для контролю за дотриманням мирних угод на землі, зазначає The Times.
Однак Британії доведеться задіяти для цього значну кількість літаків і систем ППО. Обговорення цього питання ще на ранній стадії, проте співрозмовник газети в Королівських ВПС наголосив: «Ми готові зробити все, що нам скажуть».
Бекграунд. Нагадаємо: Washington Post писала, що Євросоюз зможе відправити в Україну лише 25–30 тисяч військовослужбовців. При цьому Німеччина, Італія та Польща проти цього, а Франція пропонувала направити миротворців не на лінію розмежування, а в тил, де вони здійснюватимуть підготовку військових і забезпечення ЗСУ.
Президент США Дональд Трамп підтримав ідею розміщення європейських миротворців в Україні, але наголосив – американського контингенту там не буде.
При цьому глава МЗС рф Сергєй Лавров заявляв, що москву не влаштовують пропозиції про введення європейських сил в Україну. Він сказав, що ця ініціатива є неприйнятною, додавши, що ця позиція була донесена до американської сторони.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].