Новий партнер у децентралізації: Франція долучилася до «U-LEAD з Європою»
U-LEAD з Європою

Новий партнер у децентралізації: Франція долучилася до «U-LEAD з Європою»

Заступник посла Франції в Україні: «Ми прагнемо поділитися своїм досвідом та навчитися в партнерів»

Новий партнер у децентралізації: Франція долучилася до «U-LEAD з Європою»
Фото: ULEAD з Європою

Франція стала новим партнером Програми «U-LEAD з Європою», яка спрямована на підтримку місцевого самоврядування та демократичних процесів в Україні.

Про це йшлося на презентації фази ІІІ «U-LEAD з Європою».

Заступник посла Франції в Україні Себастьян Сурун наголосив, що, хоча Франція офіційно приєдналася до ініціативи лише зараз, її участь у розвитку місцевого самоврядування в Україні триває вже більш як 10 років. «Ми вже понад 10 років працюємо тут через нашу агенцію технічної допомоги Expertise France», – зазначив він.

За словами дипломата, діяльність агенції охоплювала як національний рівень – правовий контроль і процес ухвалення рішень, так і місцевий рівень, сприяючи розвитку ініціатив знизу вгору. «Цей же підхід підтримує Французька агенція розвитку, яка масштабно допомагає місцевим службам, знову ж таки демонструючи силу демократії, що розвивається знизу», – зазначив Сурун.

Він також наголосив на важливості принципу «Команда Європи», який забезпечує ефективну взаємодію партнерів програми. «Ми також раді підходу, який передбачає повагу до принципу «Команда Європи», адже кожен із нас має різні ресурси, які може запропонувати», – додав дипломат.

Франція готова ділитися своїм досвідом у різних напрямах, зокрема щодо розвитку інфраструктури та сфери культури, водночас навчаючись у своїх партнерів. «Ми впевнені, що наші партнери навчать нас так само багато, як і ми намагатимемося поділитися своїми знаннями. І вони зможуть вибрати найкраще з наших різних систем – це наша основна мета», – підсумував Сурун.

Довідково. ІІІ фаза «U-LEAD з Європою» зосередиться на трьох ключових пріоритетах. По-перше, програма продовжить посилювати місцеве самоврядування та готувати громади до вступу України до ЄС, забезпечуючи політичну та юридичну експертизу. Це включає допомогу у впровадженні реформи місцевого самоврядування, підтримку регіональної політики в контексті підготовки України до вступу до ЄС, а також зміцнення фінансових і бюджетних можливостей громад.

ІІІ фаза триватиме до кінця 2027 року з бюджетом у 62 млн євро, з яких ЄС надає 40 млн євро, Німеччина – 18 млн євро, а Данія – 4 млн євро.

Децентралізація в Україні, яка розпочалася 2014 року, відкрила новий шлях до посилення розвитку на місцях і побудови здорової демократії відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування. Станом на жовтень 2020 року 11 000 малих та розосереджених громад об'єдналися в 1470 потужніших громад.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що децентралізація – це система, де кожен відповідає за власну долю. Спецпосланник Федерального уряду Німеччини Ґеорґ Мільбрадт прокоментував походження реформи: «Це були самі українці, які склали цей план».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло