Північні і балтійські країни Європи створюють нову українську Північно-Балтійську бригаду
Із них Норвегія виділить $933 млн на підготовку та оснащення бригади

Норвегія надасть 822 мільйони євро (10 мільярдів норвезьких крон) для підтримки навчання та оснащення нової української бригади, яка розробляється в координації з країнами Північної Європи та Балтії.
Як повідомляє Міністерство оборони Норвегії, на яке посилається UNITED24 Media, про фінансування повідомив міністр оборони Бйорн Арільд Грам під час засідання Контактної групи з питань оборони України (у форматі Рамштайн), яке відбулося в п’ятницю в Брюсселі.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Підтримка буде спрямована на формування повністю оснащеного та навченого наземного бойового підрозділу, відомого як «Північно-Балтійська бригада».
Очікується, що бригада складатиметься з 3000 до 5000 особового складу та буде сформована з використанням гнучкої та масштабованої структури, поєднуючи різні види військової техніки для забезпечення незалежної оперативної спроможності.
Норвегія підкреслила, що кошти будуть використані як для навчання окремих підрозділів, так і для придбання матеріальних засобів, включаючи зброю, боєприпаси та технічні засоби, що надходять від норвезьких, українських та міжнародних промислових підприємств.
Ініціатива ґрунтується на попередній співпраці, започаткованій у 2024 році, коли країни Північної Європи, включаючи Фінляндію, Швецію, Норвегію, Данію та Ісландію, а також країни Балтії, погодилися навчати та оснащувати українські військові частини.
Внесок Норвегії є частиною її ширшої Програми підтримки Нансена, яка виділяє 85 мільярдів норвезьких крон ($8 млрд) на безпекову допомогу Україні на 2025 рік.
Окрім формування бригади, програма також зосереджуватиметься на морській безпеці, системах протиповітряної оборони, безпілотних літальних апаратах і розробці технологій автономної оборони.
Проект Північно-Балтійської бригади, спочатку запропонований Україною у вересні 2024 року, спрямований на консолідацію різних внесків на рівні батальйонів від країн-партнерів у згуртовану та боєздатну силу.
Хоча фінансування з Норвегії не вистачить, щоб повністю укомплектувати бригаду, воно значно посилить підготовку окремих компонентів з урахуванням потреб української оборони.
Раніше Франція навчила та оснастила українську 155-ту механізовану бригаду імені Анни Київської, надавши бронетехніку, артилерію та підготувавши 2300 військових. Навчання, яке проходило у французькому регіоні Grand Est, включало піхотний бій, бронетехнічну війну з AMX-10 RC, протиповітряну оборону з ракетами Mistral та протитанкові операції з системами Milan.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.