BMW, Siemens, Adidas та інші німецькі компанії взяли на себе відповідальність за те, що співпрацювали з Гітлером
«Наша відповідальність — за минуле, за сьогодення та за майбутнє» - заяву підписали керівники 49 компаній

Великі німецькі компанії, серед яких Siemens, BMW Group, Hugo Boss та Adidas, виступили зі спільною заявою про відповідальність німецьких компаній за зміцнення влади Адольфа Гітлера у першій половині ХХ століття, передає BBC.
У заяві, яку опублікували німецькі ЗМІ, вказано, що 8 травня – це день пам'яті про 60 млн загиблих у всьому світі, а також «день, коли ми зобов'язані поставити питання, як усе це стало можливим».
«Німецькі компанії сприяли зміцненню влади націонал-соціалістів. Переслідуючи власні вигоди, багато фірм та їхні представники були залучені до цього процесу. Сьогодні ми як німецькі підприємства беремо на себе відповідальність за те, щоб зберегти пам'ять про злочини часів нацизму», – йдеться в заяві.
«Ці злочини нагадують нам, яка крихка демократія і як важливо це усвідомлювати знову і знову. <…> Для захисту демократії необхідні принципи та мужність. У 1933 році і пізніше багато хто мовчав, відвертався і заплющував очі. Наша відповідальність – за минуле, за сьогодення та за майбутнє», – додають автори.
З ініціативою виступити зі спільною заявою у 80-ті роковини закінчення Другої світової війни до німецьких компаній звернулися керівники Bayer, BASF, Evonik та Siemens. Це сталося після того, як у січні цього року вони взяли участь у пам'ятній церемонії, присвяченій звільненню концтабору Аушвіц-Біркенау.
Заяву підписали керівники 49 німецьких компаній.
Серед них – Adidas, BMW Group, Bosch, Deutsche Bahn, DHL Group, Hugo Boss, Henkel, Lufthansa Group, Mercedes Benz, Rheinmetall, Uniper, Volkswagen, Porsche та інші.
За часів нацистської Німеччини багато великих німецьких компаній співпрацювали з режимом Гітлера. BMW з компанії з виробництва авто перетворився на компанію з виробництва озброєнь і відігравав важливу роль у військовій економіці Німеччини.
Bayer брала участь у будівництві концентраційного табору Моновіц, це факт потім компанія довго приховувала.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].