Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Обман у ресторані: які трапляються ситуації та як їм запобігти

Обман у ресторані: які трапляються ситуації та як їм запобігти

Що треба знати, аби відвідувати ресторан з задоволенням

Цей матеріал також доступний російською
Обман у ресторані: які трапляються ситуації та як їм запобігти
Фото: pixabay

Похід до ресторану може не тільки бути приводом для радості, а й стати причиною зіпсованого настрою. Як убезпечитися від можливого обману і правильно поводити себе у кризовій ситуації? Про міфи і правдиві ситуації, найпоширеніші випадки обману, вирішення проблем і зворотний зв'язок розповіла Mind керуюча київським рестораном Veranda on the river Тетяна Авраменко.

Як обрати страву і не збожеволіти

Європейські тенденції показують, що правильним є коротке меню. І чим воно коротше, тим «свіжіше».

Велике меню доречне в ресторані, в якому багато гостей і посадкових місць. Наявність певного обороту людей також є показником «свіжості» страв.

Наприклад, ресторани з історією, в яких хороша прохідність, зберігають рецепти роками і можуть забезпечити їх приготування. У цьому випадку головним показником високого рівня є наявність всіх страв, що зазначені в меню.

Заклади менш статусні часто хитрують і роблять широкий асортимент, але за фактом гість отримує відмови в одному, другому і третьому.

Як зазначати ціни

Існує певна закономірність: якщо скоротити ціну до 199, 299 грн, то гостю блюдо здаватиметься спокусливішим для замовлення. Цим прийомом користується багато хто.

Однак набагато важливіше правильно розташувати ціни в меню. Для цього необхідно, щоб перша сума, що впадає в очі людині, не була найбільшою. Зазвичай градація цін починається з найнижчої до найвищої.

Крім того, не варто дивуватися відсутності знижки в ресторані. Це показник того, що ціна сформована якісно. Зазвичай ресторани закладають знижки в собівартість страв.

Про невиправдане підвищенні цін на гарніри та базові страви

З точки зору психології, коли людина платить за картопляне пюре 1000 грн, то воно має здатися йому «золотим» або особливим за відчуттями. Найчастіше це сила переконання. Швидше за все, так і є, але статистика це замовчує.

Недоливання і недокладання

Якщо є сумніви, завжди можна поцікавитися у офіціанта про точну вагу страви і попросити персонал зважити її. Абсолютно нормально, якщо є сумніви, попросити зважити це блюдо при вас. Але потрібно враховувати, що страва може включати в себе і соус, і гарнір. Наприклад, якщо в меню вказується 150 г червоної ікри, то за фактом у цю вагу входять 50 г червоної ікри, 80 г хліба і 30 г масла.

Про «майбутнє» залишків їжі на тарілці

Їжа, що залишилася, утилізується. Чи може вона потрапити в нову страву – така відповідь навіть не розглядається. Без утилізації неможливий мийний процес, адже посудомийці необхідно очистити тарілку від залишків їжі.

Невідповідність реальної страви заявленій у меню

У такому випадку необхідно викликати адміністратора і скаржитися. Вам повинні замінити блюдо на те, що ви очікували, або пояснити, чому це блюдо не відповідає тому, яке ви замовили.

Велика компанія – великий чек: як уникнути шахрайства

Якщо планується захід:

  • обговоріть усі деталі з банкетним менеджером;
  • обов'язково зробіть попереднє замовлення;
  • відразу погодьте варіанти страв «на вибір» або в дозамовлення;
  • узгодьте суму, яку не хочете перевищувати.

Щоб уникнути непорозумінь, вам повинні заздалегідь надати асортимент страв, і потім можна переходити до узгодження меню. Так буде зрозуміло, на що розраховувати. На більшість питань повинен дати відповідь банкетний менеджер – ваш гарант якісного проведення заходу. Всі додаткові замовлення повинні обговорюватися під час заходу з замовником.

Про підміну дорогих інгредієнтів дешевими

Тут виручить лише довіра до ресторану. Гості – частіше за все не професіонали і навряд чи за зовнішнім виглядом відрізнять бакинські помідори від інших видів. Водночас за смаком ця різниця відразу відчувається.

Куди скаржитися, якщо вас не влаштувало обслуговування в ресторані

Завжди запрошуйте адміністратора і кажіть, що сподобалося, а що ні. В хорошому ресторані він підійде сам і запитає, чи все вам сподобалося. Ніколи не соромтеся давати зворотний зв'язок. Особливо якщо щось відбувається на рівні офіціантів. Якщо про ситуацію не дізнається менеджер, то не виключено її повторення з іншими гостями. Кожна ваша скарга – це допомога ресторану помітити або звернути увагу на те чи інше недопрацювання в різних напрямках.

Відповідальність за ліквідацію проблемних ситуацій у закладі несуть адміністратор залу, менеджер залу, менеджер по роботі з гостями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті