Захворіло у світі
97,536,545
Померло у світі
2,091,848
Вилікувалось у світі
53,777,014
Захворіло в Україні
1,182,969
Померло в Україні
21,662
Вилікувалось в Україні
928,969
Ресторан на воді: як створити успішний проект з нестандартним розміщенням

Ресторан на воді: як створити успішний проект з нестандартним розміщенням

Про переваги і недоліки розміщення ресторану на воді

Цей матеріал також доступний російською
Ресторан на воді: як створити успішний проект з нестандартним розміщенням

Ресторани на воді завжди користуються особливою ​​популярністю. І це зрозуміло: найчастіше з них відкривається панорамний вид і вони розташовані в атмосферному місці. Але далеко не кожен з них стає візитівкою міста. Перш ніж отримати заслужені лаври, власникам доводиться пройти через вогонь, воду і мідні труби.

Чим відрізняється ресторан на воді від інших закладів, про тонкощі його роботи і правильну стратегію розповіла Mind керуюча рестораном на березі Дніпра Veranda on the river Тетяна Авраменко.

Про відмінності розміщення на воді та на суші

Потрібно розуміти, що ресторан на воді – це не просто ресторан, а корабель, і всі процеси тут не такі, як у закладі в місті. У вас інші дозвільні документи, по-іншому працює система води, каналізації, відрізняється і взаємодія з санітарними епідеміологічними станціями.

Veranda on the river – несамохідне судно, яке може плисти далі. Крім того, його може кренити в той чи інший бік залежно від ваги і навантажень. Про це необхідно пам'ятати під час створення дизайну. Адже від такого фактора залежить майбутня робота закладу.

У літній період багато людей катаються на яхтах, скутерах, водних мотоциклах, корабель хитає сильною хвилею, і ваші гості це відчуватимуть.

З чого варто почати створення подібного ресторану

Однозначно – з вибору місця, при цьому водолази обов'язково повинні перевірити дно.

Необхідно підготувати причальну, прибережну територію, організувати швартовочне місце, приготувати трапи, закупити все необхідне для безпеки.

І тільки потім переходити до вибору пантона, будівництва або купівлі.

Що стосується документації, то для судна не потрібно купувати юридичну адресу. У нас як юридична адреса підприємства вказано адресу офісу, який розташований у центрі міста. Вона не залежить від фактичного місця розташування вашого судна і пов'язана з місцем роботи вашої бухгалтерії, приймання документів.

Найголовніше – судно повинно бути зареєстровано в Реєстрі судноплавства України. Для цього необхідно пройти експертизи. Далі починається підписання комунікаційних документів: договір з міськводоканалом на використання каналізаційних стоків та води, договір з Київенерго, договір на вивіз сміття і т. д.

Про ризики розміщення на воді

Якщо ми говоримо про технічні питання – потрібно обов'язково враховувати крен корабля, його вагу і рівень качки. В іншому випадку людям не буде комфортно перебувати на ньому.

Все, що будується на воді, має бути стійким і важким. Найголовніше – правильно спроектувати судно. Цю справу необхідно доручити професіоналам, які безпосередньо займаються проектуванням кораблів. Тоді підводних каменів не буде.

Зазвичай корабель будується не на тому місці, де стоятиме згодом. Це відбувається на спеціально призначених стоянках для пантонів, де є крани, склади і технічні приміщення. Після завершення будівництва замовляється трансфер для переправлення готового судна до місця роботи.

Необхідно обов'язково врахувати висоту мостів, щоб судно без пригод пройшло всі перешкоди на своєму шляху. Інколи траплялося, що корабель не міг пройти під мостом і його доводилося повертати і демонтувати верхню палубу. Далі вже на місці відбувається швартування.

Я не розглядаю купівлю готового бізнесу. Переробляти – це дуже погано, адже найчастіше продають судна з не дуже хорошою репутацією. Можна купити пантон або подібну заготовку.

У фінансовому плані побудувати судно з нуля – дешевше, ніж переробити.

Уберегтися від незапланованих ситуацій можна за допомогою роботи за планом і з дотриманням термінів. Так, це не буде швидко. Починаючи вже з підготовки пакета дозвільних документів.

Необхідно чітко аналізувати бюджет і терміни, не влаштовувати паніки на рівному місці. На початку мало хто усвідомлює часові рамки роботи над судном, яке ще не побудували.

Про навколишнє середовище

Куди діваються відходи? Тут, як і в місті, корабель приєднується до міської системи каналізації. Просто наша труба не 50 м, як у місті, а 150 м, наприклад.

Ми регулярно викликаємо водолазів, щоб очищати берег від підводних забруднень, чистимо Дніпро від шкідливих водоростей, які з'являються через погіршення екології. Також займаємося покращенням прибережної території, облагороджуємо Наводницький парк.

Про переваги розміщення на воді

Ресторан на воді – це поєднання свіжого повітря, хвиль і сонця. У ньому завжди приємна атмосфера, адже вода заспокоює, розслаблює, дарує відчуття заміського відпочинку.

Щоб бути в тренді – треба бути краще себе вчорашнього. Успіх – це 20% везіння і 80% важкої праці. Причому це щоденна робота. Сервіс та правила роботи з гостями не відрізняються від сервісу в ресторані на суші. У будь-якому випадку – ви повинні бути першими!

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті