Коронавірус vs бізнес: як підготуватися до перевірки під час карантину

Коронавірус vs бізнес: як підготуватися до перевірки під час карантину

Яких правил варто дотримуватись бізнесу, що все ще працює, щоб не «попасти» на штрафи

Этот материал также доступен на русском языке
Коронавірус vs бізнес: як підготуватися до перевірки під час карантину
Фото: pixabay

В Україні з понеділка 6 квітня набули чинності нові – значно суворіші – правила карантину, затверджені Постановою №211 Кабінету міністрів. Вони передбачають чимало обмежень і заборон, зокрема на вихід з дому, прогулянки в парках, вигул домашніх тварин тощо. Крім того, дія постанови розповсюджується і на господарську діяльність – від обмежень до заборон. 

Про відповідальність за порушення режиму карантину – у матеріалі «Карантин суворого режиму: що «світить» за порушення умов роботи та пересування».

Як будуть діяти нові правила карантину і як до них підготуватись бізнесу розповіла Mind адвокат Адвокатського об'єднання «Овчаров і Партнери» Олена Запорожченко.

Перевірити бізнес на дотримання правил роботи в режимі карантину може поліція, уповноважені особи МОЗ України та СЕС. Працівники на місцях мають бути готові до такої перевірки.

Першочергово треба визначити особу, відповідальну за комунікацію з перевіряльниками. Така особа також отримає протокол про адміністративне правопорушення, якщо він буде.

Далі правила, як працювати в умовах карантину і не боятися візиту правоохоронців:

  1. Оголошуємо про порядок подальшої роботи

Якщо ви переходите на доставку, самовивіз та приймання замовлень у режимі онлайн, – оголосіть про це.

Рекомендуємо зробити відповідне повідомлення при вході в заклад, вказати інформацію на офіційному сайті, сторінці в соціальних мережах тощо.

  1. Робота із приміщенням

Приміщення, в якому продовжується робота, повинно відповідати правилам захисту працівників під час карантину.

Рекомендуємо затвердити окремий графік прибирань за допомогою дезінфікуючих мийних засобів. Виконання графіку підтверджувати підписом особи, відповідальної за прибирання.

Приміщення необхідно забезпечити мийними, знешкоджувальними, антисептичними, дезінфікуючими засобами в достатній кількості, а також використовувати рушники одноразового застосування.

Окремі рекомендації, застосування яких не передбачено законодавством, але вони можуть захистити персонал від можливого зараження:

  • встановіть окремий контейнер для збирання використаних засобів індивідуального захисту для їх подальшої утилізації;
  • при вході в приміщення покладіть килимок, оброблений дезінфікуючим розчином.

Доцільним буде розміщення на видному місці інформаційних брошур із правилами поведінки та комунікації під час карантину, отримати які можна на офіційному сайті МОЗ України.

  1. Робота з персоналом

Усі вказані вище рекомендації працюватимуть тільки тоді, коли із працівниками буде проведено відповідну інформаційну роботу.

Проведіть інструктаж щодо змін у роботі підприємства. Розкажіть про заходи безпеки персоналу, які запроваджуєте.

Законодавство зобов’язує забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ): маски (в обов’язковому порядку), рукавички та індивідуальні антисептичні засоби (рекомендуємо для тих працівників, які постійно контактують із людьми, наприклад, кур’єрам, продавцям).

Рекомендуємо ввести особливий режим допуску до роботи: кожного ранку виконуйте термометрію персоналу, а працівника із ознаками захворювання негайно ізолюйте (направляйте на самоізоляцію) із повідомленням органів охорони здоров’я про можливий випадок зараження.

  1. Необхідні документи

Якщо все вказане вище націлене на безпеку саме персоналу, то цей пункт захистить безпосередньо ваш бізнес від штрафів та адміністративної відповідальності.

Головне правило: кожен крок протиепідемічних заходів повинен бути зафіксований:

  • Журнал ознайомлення працівників під особистий підпис із правилами роботи підприємства в режимі карантину та профілактичними заходами, які вжито.
  • Журнал видання ЗІЗ для працівників (або із розрахунку кількості на робочий день, або окремо на режим дієвості такого засобу відповідно до рекомендацій виробника).

Важливо: забезпечення працівника однією маскою, яка відповідно до рекомендацій виробника дієва 2–3 години, буде порушенням правил щодо карантину людей (ст.443 КУАП).

  • Особова карта термометрії працівника.

Заведіть для кожного працівника карту термометрії. У карті щоденно фіксуйте температуру тіла, тримаючи на контролі стан здоров’я персоналу.

Увага: інформація про стан здоров’я є конфіденційною інформацією. Працівник має право відмовитись від термометрії під особисте зобов’язання самоізоляції у випадку появи ознак респіраторного захворювання.

  • Документи на підтвердження купівлі дезінфікуючих засобів, ЗІЗ тощо.

Ви зможете пред’явити такі чеки у суді, де розглядатиметься протокол про порушення правил щодо карантину.

Суд досліджує всі докази у сукупності, читає не тільки позицію правоохоронця в протоколі, а і почує ваші пояснення із відповідними доказами.

Наостанок ще декілька застережень.

Нехтування правилами, встановленими на час карантину, а також недотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів тягне за собою накладення штрафу в межах справи про адміністративне правопорушення або навіть кримінальну відповідальність.

Пам’ятайте: перевірка дотримання правил роботи в режимі карантину жодним чином не співвідноситься із обшуком як слідчою дією. Працівники поліції не мають права зазирати в шафки, шукати окремі речі. Вони здійснюють виключно поверхневий огляд та можуть спілкуватися із працівниками.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло