Open the door: чому айтішникам може підійти Україна

Open the door: чому айтішникам може підійти Україна

Як розвивати EdTech із Києва

Этот материал также доступен на русском языке This material is also available in English
Open the door: чому айтішникам може підійти Україна

Україна наприкінці вересня 2020 року спростила умови імміграції іноземних IT-фахівців. Раніше також були розширені квоти на запрошення цих фахівців для роботи в країні.

Кирило Бігайспівзасновник і головний виконавчий директор міжнародного EdTech-маркетплейсу для пошуку онлайн-репетиторів Preply, розповів Mind про життя глобального бізнесу в Києві і про те, що робить українську столицю особливою та привабливою для співробітників з усього світу.

Preply –  глобальний проект із головним офісом у Києві. Також компанія має офіс у Барселоні й готується відкрити ще один у США.

Які асоціації виникають, коли чуєш «крутий IT-хаб»? Перше, що спадає на думку, – Пало-Алто, Лондон, Берлін, так? Це стереотипний образ tech-арени. Не секрет, що українці грають ключову роль у світі інновацій, науки й досліджень. Наші таланти та світові бренди притягуються один до одного ніби магніт.

Люди й культура

Співробітники – найцінніший актив будь-якого бізнесу. Він перетворює ідею на реальність. Крім професійних скілів, потрібна синергія між людьми. Що стосується трудової етики, то українці дуже схожі на західні культури. Будучи зовсім не тихими й лагідними виконавцями, ми готові висловити свою думку й відстояти її.

Нас відрізняє щира залученість у процес: якщо очі горять, ми будемо боротися за продукт. Українці відомі як troubleshooters – реагують швидко й водночас нетривіально.

Якщо порівнювати IT-ринки, то можна зазначити, що українські фахівці, як правило, мають гарну профільну освіту. Вони віддають перевагу університетському ступеню над програмою сертифікації. Україні вдалося накопичити технічний талант і утримати його, тим самим створивши потужний кадровий резерв.

Також варто зазначити корпоративну етику і прихильність їй. У клієнтоорієнтованому бізнесі кожна людина в організації несе відповідальність за кінцевий результат. Гнучкість – одна з наших сверхспособностей. Водночас немає прагнення догодити клієнту за будь-яку ціну. Відкрита, прозора комунікація, вірність собі роблять нас тими, хто ми є.

Нація стартапів

Україна перетворилася на Мекку стартапів. На нашому ринку працюють понад 1500 IT-компаній, що спеціалізуються буквально на всьому, що пов'язано з розробкою ПЗ – UX/UI, R&D, IT-консалтингом, аналітикою даних та багато іншого.

Бренди, які мають локальний офіс, входять до списку найбільш популярних світових імен: Grammarly, DepositPhotos, Ajax, Readdle і Attendify, і це лише деякі з них. Місцеві стартапи настільки привабливі, що глобальні корпорації не можуть встояти й не купити їх: Google і Viewdle, Snapchat і Looksery, Oracle і Maxymiser. Genesis – компанія, яка створила унікальну goal-oriented культуру. Readdle сфокусована на застосунках для підвищення продуктивності в екосистемі Apple.

На початок 2020 року кількість IT-фахівців зросла на 19% – це близько 200 000 чоловік. Близько сотні брендів із рейтингу Fortune 500 купують послуги українських tech-компаній. У нас маленький внутрішній ринок, який буквально з першого дня штовхає підприємців до міжнародної експансії.

Інвестиційний ландшафт

За останнє десятиліття інвестиційний клімат покращився. Проте про здоровий баланс між підприємництвом і капіталом говорити поки що рано. З кожним роком міжнародна політика стає менш жорсткою. Стратегічний план 2020 року передбачає скасування 450 постанов, які ускладнювали відносини з іншими країнами.

Згідно з рейтингом Doing Business Ranking-2020, Україна подолала 32 позиції за 5 років. Змінилися дозволи на будівництво, знизилися мита, податкова політика стала набагато приємнішою. Усі ці аспекти допомогли Україні зарекомендувати себе як висококласного аутсорсера.

На початку липня глава уряду зустрівся з представниками французького бізнес-співтовариства. А оскільки Франція є великим інвестором в Україну, керівництво нашої країни прагне налагодити діалог і встановити win-win-відносини.

Ком'юніті

Гармонійний розвиток будь-якої галузі залежить від стану ком'юніті. DEV Challenge, IT Arena, PyCon Ukraine, Agile Eastern Europe Conference належать до числа кращих українських технологічних івентів, на яких збираються топові професіонали для нетворкінгу: колеги діляться своїми інсайтами й досвідом.

Більшість наших розробників – постійні гості таких заходів. Ще є безліч менш масштабних технологічних конференцій, що охоплюють такі сфери, як AI/ML, AR, data science, blockchain та ін.

В Україні п'ять великих IT-хабів: у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі і Харкові. У цих містах найбільше розробників ПЗ, і щороку їхня кількість зростає за рахунок випускників вишів. Київський UNIT.City – перший інноваційний парк України. У ньому є акселератори, інфраструктура, інвестиційні фонди й лабораторії – все, що сприяє інноваціям.

R&D

Оскільки Україна входить до списку 50 найбільш інноваційних країн, не дивно, що тут розташовуються центри R&D таких компаній, як Microsoft, Siemens, Ericsson, IBM, Skype, Samsung Electronics, Boeing тощо. Система освіти, висока грамотність і володіння англійською – це далеко не всі. Багато в чому грає роль культурний синкретизм, з якого я почав цей матеріал.

Україна ввібрала та перейняла традиції сусідніх країн, створивши свою неповторну культуру. Тому наші ІТ-фахівці більше підходять європейським компаніям.

Крім цього, в Україні немає юридичних обмежень на відкриття відділів R&D для іноземних корпорацій. У нас безвізовий режим із Європою, а часовий пояс ідеальний для скрамів: можна швидко вирішити форс-мажор, якщо такий трапиться.

Київ – сучасне місто, яке пропонує мільйон варіацій відпочинку, відмінні ресторани, різноманітну кухню, а рівень життя більш ніж доступний. Ось чому Preply тут, а не там.

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті