«Універсальний адаптер»: як Visa хоче об'єднати цифрові валюти

«Універсальний адаптер»: як Visa хоче об'єднати цифрові валюти

І як працюватиме нова система

Этот материал также доступен на русском языке
«Універсальний адаптер»: як Visa хоче об'єднати цифрові валюти

Незважаючи на існування величезної кількості цифрових валют: від CBDC до приватних стейблкоїнів, здійснювати транзакції між ними з подальшою конвертацією поки досить проблематично. Компанія Visa вирішила це виправити, створивши «адаптер» для блокчейнів. Що являє собою нова система і які можливості з'являться у власників цифрових валют, розповів Mind співзасновник IT-компанії Prof-it Blockchain Богдан Прилепа.

Visa та криптовалюта

Американська транснаціональна корпорація Visa – справжній ветеран на ринку платіжних систем. Але якщо раніше її бізнес був зосереджений на наданні коштів для продажу та покупки товарів і послуг, то тепер її пріоритет – переміщення грошей по всьому світу. І в цьому процесі важливу роль відіграють криптовалюти.

Visa давно накинула оком на цифрові та криптовалюти. Компанія не може сказати напевно, яким буде обсяг криптовалютних платежів у майбутньому. Але в будь-якому разі вона хоче бути в центрі цього грошового потоку.

Компанія вже давно прикладає різні зусилля з впровадження блокчейну та криптовалют у свою власну мережу. Відбувається це переважно завдяки співпраці з криптовалютними біржами та стартапами.

Тільки в першій половині 2021 року обсяг транзакцій за дебетовими криптовалютними картками Visa перевищив $1 млрд. На сьогодні карти Visa використовують близько 50 провідних криптовалютних платформ, як-от Coinbase.

Від цієї співпраці виграють усі. Visa отримує нових клієнтів з криптосвіту. А клієнти біткоїн-бірж можуть витрачати цифрові активи, використовуючи миттєву конвертацію у фіат.

Проблемний зв'язок

Останніми роками у світі спостерігається сплеск інтересу до стейблкоїнів і цифрових валют центробанків (CBDC). Якщо перші вже активно використовує бізнес для здійснення великих угод із криптовалютами, то другі тільки починають свій шлях становлення.

Багато держав зараз активно розробляють власну цифрову валюту. Це робиться для того, щоб утримати контроль над грошовим потоком і не допустити домінування приватних грошей. Але в стейблкоїнів і CBDC є одна загальна проблема – кожна із цих грошових одиниць використовує свою технологію, що ускладнює транзакції між ними.

Тому ще 2018 року Visa почала розробляти універсальний платіжний канал (UPC). Ця технологія має забезпечити взаємодію між різними цифровими валютами.

Цифрових валют із кожним днем ​​стає все більше. Усі вони працюють на різних блокчейнах або власних технологіях. Visa вирішила створити структуру, яка не залежатиме від їх базових механізмів, але при цьому зможе працювати в різних мережах. Продукт вже знаходиться на фінальній стадії, і незабаром клієнти компанії зможуть здійснювати грошові перекази між різними мережами блокчейнів. Обмін стейблкоїнами та цифровими валютами центробанків буде максимально спрощений.

Уявімо недалеке майбутнє. Ви переказуєте із США другу в Україну $100 у вигляді USDC. І в процесі передачі ці гроші за лічені секунди конвертуються в е-гривню і потрапляють на його цифровий гаманець.

Як це працюватиме?

У компанії називають свій проєкт «універсальним адаптером» для блокчейнів, оскільки конвертація цифрових грошей буде максимально швидкою та простою.

UPC з'єднає мережі блокчейнів за допомогою виділених платіжних каналів. Їх створять поза блокчейном і використовуватимуть смарт-контракти для зворотного зв'язку із цими мережами. Це забезпечить високу швидкість обробки транзакцій і підвищить пропускну здатність.

Visa створює глобальну мережу для мереж блокчейнів. За її допомогою компанія збирається координувати рух величезної кількості різних видів цифрових грошей. Усі ми пам'ятаємо фантастичні фільми, де існує єдина глобальна валюта. І рішення Visa якщо не є таким, то як мінімум є близьким ідеологічно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло