Формула щастя: де взяти енергію та як позбутися відчуття «порожнього глечика»

Формула щастя: де взяти енергію та як позбутися відчуття «порожнього глечика»

Що спільного між мотивацією та бухобліком

Этот материал также доступен на русском языке
Формула щастя: де взяти енергію та як позбутися відчуття «порожнього глечика»
Фото: depositphotos.com

Енергетичний баланс – це не лише про тепло- або електропостачання. Це ще й про кожного з нас – чим ми живемо, чого прагнемо, що нас мотивує рухатися вперед, а що, навпаки, позбавляє будь-яких сил. Чому деякі люди схожі на «вічні двигуни», а в деяких внутрішня батарея сідає моментально через найменшу невідповідність очікувань та реальності? Де черпати цю внутрішню енергію, і як зробити так, щоб вона не «відлітала в трубу»? Особистим досвідом та відповідями на ці питання з Mind поділився Артем Ковбель, СЕО Big money club, старший партнер Vigilant Forensic Boutique, член наглядової ради Global Spirits, ТМ «Хортиця».

Все, що оточує нас, і все, на що спрямовані наші дії – це сила під назвою «енергія». Ми часто говоримо один з одним ніби різними мовами, хоча маємо на увазі одне й те ж. Наприклад: «я сьогодні не в гуморі» в перекладі означає – «мені сьогодні бракує енергії».

Інший приклад: після перемовин у людини поганий настрій, адже за підсумками зустрічі зірвався важливий контракт. А це означає, що інвестована раніше цією людиною та її командою енергія, спрямована на виграш у тендері, не трансформувалася в інший тип енергії – енергію можливостей для власника та компанії загалом, а також у енергію грошей, які можна було б заробити за підсумками виконаного контракту і витратити на розвиток своєї компанії.

Третій приклад: банальна бійка на вулиці – це бійка за енергію у відповідь на образу, спровокована бажанням повернути з лишком відібраний «куш» енергії – як у фільмі «Горець» із Дунканом Маклаудом, який забирав енергію ліквідованих супротивників.

Маркери енергетичного балансу

Ми часто чуємо навкруги: «Не розтрать себе». Адже людина – як посудина, яка наповнюється та спустошується. Як дебет та кредит у бухгалтерському обліку, де існують прибуткові та витратні статті.

«Прибуткові статті» – це те, що нас живить енергією: спорт, нові знання, навички, хобі, подорожі. Кожен визначає свої прибуткові статті сам і може розширювати їхні види, або поглиблювати в кожній з них свою експертність, розвиваючи ці грані особистості.

«Витратні статті» – це те, куди ми віддаємо енергію. Іноді ми це робимо з метою її примноження або для отримання нових навичок, які дозволять розширити коло способів отримання енергії в майбутньому. Іноді віддаємо енергію марно і навіть шкодячи собі, отримуючи енергію низького ґатунку, яка заземлює нас: алкоголь, куріння, і загалом шкідливі звички – все те, що спустошує нас ізсередини, даючи ситуативне задоволення, яке дуже швидко розчиняється. І при цьому не приносить ані нових навичок, ані подальшої «міцності», а лише завдає шкоди біологічній оболонці.

Про рівноцінний та нерівноцінний енергообмін

«Бути наповненим» означає вибудувати свою активність таким чином, щоб отримувати більше енергії, ніж витрачено. Це коли енергетичні ресурси в тому чи іншому вираженні перебувають у надлишку в індивіда, який ними володіє.

Приклад наповнених людей: волонтери, які займаються благодійністю, допомагають іншим. Люди, які займаються викладанням, готові ділитися своїми знаннями з іншими, нічого не вимагаючи натомість.

Рівноцінний/нерівноцінний обмін – взаємообмін енергією між індивідами на вигідних чи невигідних умовах.

Рівноцінний обмін наповнює та зміцнює, тоді як нерівноцінний – спустошує. Пам'ятаєте те почуття, яке виникає після виступу перед великою аудиторією, яка, однак, була не включена, а тому – не активна: слухачі не ставили запитань, не рефлексували і не захоплювалися? За підсумком почуваєшся спустошеним. Або коли закрив велику угоду, а клієнт не розрахувався.

Енергія відкладання «на потім» (прокрастинація) – теж із розряду спустошливих. Згадайте ті випадки, коли ви щось відкладаєте – наприклад, тренування або ранній підйом. Пам'ятаєте те почуття, коли прокинутися чи почати щось нове дедалі складніше; а коли нарешті готові, щось обов'язково станеться? Це «працює» та сама енергія прокрастинації.

Як і чим себе наповнити?

Просто робіть, як у рекламі nike – just do it! Адже про пошук ідеальних бізнес-стратегій написано сотні тисяч книг, але навіть прочитавши і законспектувавши більшість із них, стикаєшся з тим, що все одно щось не виходить. Чому ж так? Здавалося б, ви вивчили горезвісну «матчастину», теоретично підковані, готові до звершень, але…

Усе просто: дається взнаки дефіцит енергії досвіду та дій. Книги чудово описують успішні стратегії в бізнесі та частково передають вам енергію знань, але вони ніколи не зможуть передати той необхідний енергетичний заряд, який зробить вас успішним миттєво.

Отже, що ж потрібно знати про енергію, від якої зрештою залежить рівень щастя? Формула наповненості проста і складається із п'яти кроків:

  • визначте для себе джерела енергії – що особисто вас наповнює, та випишіть їх на аркуш паперу;
  • визначте, на чому ви втрачаєте енергію, і також випишіть на папір;
  • дозвольте собі бути собою, приймайте себе таким, яким є – ви по-своєму унікальні (кому потрібна чергова копія, напхана чужими рольовими моделями?);
  • шукайте джерела безсмертя – продовження себе у тих чи інших проявах;
  • зафіксуйте думку про те, що Всесвіт і енергія зокрема – не сумна та не радісна, вона просто є. А сумною чи радісною її робимо ми самі, пропускаючи крізь призму особистого досвіду.

Будьте щасливі!

Автори матеріалів OpenMind, як правило, зовнішні експерти та дописувачі, що готують матеріал на замовлення редакції. Але їхня точка зору може не збігатися з точкою зору редакції Mind.

Водночас редакція несе відповідальність за достовірність та відповідність викладеної думки реальності, зокрема, здійснює факт-чекінг наведених тверджень та первинну перевірку автора.

Mind також ретельно вибирає теми та колонки, що можуть бути опубліковані в розділі OpenMind, та опрацьовує їх згідно зі стандартами редакції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло