Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Відсоток надійності: які депозити пропонують банки з іноземним капіталом
Реклама

Відсоток надійності: які депозити пропонують банки з іноземним капіталом

І яким саме банкам варто довірити власні кошти

Этот материал также доступен на русском
Відсоток надійності: які депозити пропонують банки з іноземним капіталом

Хоча економічна ситуація в Україні помітно покращилася, а нацвалюта не переживає настільки значних стрибків, як у минулі роки, багато хто ставить логічні запитання: «Що буде з гривнею далі? Чи можна довіряти банкам? Чи варто розміщувати депозити? І якщо так, то де?».

Як відзначають фінансисти, 2017-й пройшов під знаком поступового зміцнення довіри до банківської системи і до основних учасників на ринку. Свідченням цього є пожвавлення припливу коштів на депозити. Так, у минулому році значними темпами зростали вклади у національній валюті, в тому числі гривневі депозити: частка вкладів у платоспроможних банках зросла на 19,4%. Це дає надію на позитивну тенденцію і у цьому році. Розглянемо докладніше поточну ситуацію на ринку депозитів для населення.

Пожвавленням на ринку депозитних внесків українські банки зобов'язані перш за все громадянам: частка вкладів від населення України зросла у минулому році і продовжує збільшуватися. Зрештою, нічого дивного у цьому немає: альтернативні інструменти, завдяки яким можна було б зберігати й примножувати заощадження, у країні фактично відсутні. А тримати гроші «під матрацом» при нинішній інфляції невигідно і ризиковано.

«На рішення, в якій валюті тримати депозит, також впливають і досить високі (щодо валютних депозитів) ставки. Тому за умови стабільного та прогнозованого курсу гривня стає все більш привабливою валютою для заощаджень», – підтверджує цю думку головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран у журналістському матеріалі телеканалу Espresso.

Крім того, фінустанов на ринку зараз менше, а значить, конкуренція порівняно низька, тому середній показник ставки по вкладах не падає.

Однак, щоб не «прогоріти» і отримати справжню вигоду від вкладу, потрібно оцінити надійність фінустанови за такими критеріями, як бажання власників банку підтримувати його, докапіталізувати у кризові періоди, розмір капіталу банку, його історія на ринку України і відгуки клієнтів.

За словами самих банкірів, з точки зору надійності краще відкривати депозити в банках, що належать західним фінансовим установам. Для аналізу депозитів і умов розміщення вкладів ми вибрали найнадійніші за різними показниками банки України з іноземним капіталом, і проаналізували їхні ставки терміном на 6-9 місяців:

• Райффайзен Банк Аваль (Raiffeisen Bank, Австрія) – 9,25-9,5%
• ОТП Банк (OTP Bank, Угорщина) – 10,5-13%
• Креді Агріколь Банк (Credit Agricole, Франція) – 9,5-10%
• УКРСИББАНК (BNP Paribas Group, Франція) – 5,2-5,7%
• ПроКредитБанк (ProCredit Bank, Німеччина) – 13%
• Ідея Банк (Getin Holding S.A., Польща) – 14,5-16% (для нових клієнтів)
• Кредобанк (PKO Bank Polskа, Польща) – 12-13,5%

Як бачимо, у цьому списку за депозитними ставками лідирує Ідея Банк. З'ясувалося, що компанія також проводить акцію, присвячену 29-річчю ПАТ «Ідея Банк». З 29 березня банк пропонує два депозити із підвищеною відсотковою ставкою «Акційний + 2,9%» для всіх клієнтів: при розміщенні вкладу від 10 000 грн на 9 місяців (без поповнення та пролонгації, із виплатою відсотків у кінці терміну) протягом перших трьох місяців до базової ставки 14,5% нараховується бонусна + 2,9%.

Який би банк ви не вибрали, у будь-якому випадку покладені на депозит гроші додадуть впевненості перед Великодніми святами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті