Відсоток надійності: які депозити пропонують банки з іноземним капіталом
І яким саме банкам варто довірити власні кошти

Хоча економічна ситуація в Україні помітно покращилася, а нацвалюта не переживає настільки значних стрибків, як у минулі роки, багато хто ставить логічні запитання: «Що буде з гривнею далі? Чи можна довіряти банкам? Чи варто розміщувати депозити? І якщо так, то де?».
Як відзначають фінансисти, 2017-й пройшов під знаком поступового зміцнення довіри до банківської системи і до основних учасників на ринку. Свідченням цього є пожвавлення припливу коштів на депозити. Так, у минулому році значними темпами зростали вклади у національній валюті, в тому числі гривневі депозити: частка вкладів у платоспроможних банках зросла на 19,4%. Це дає надію на позитивну тенденцію і у цьому році. Розглянемо докладніше поточну ситуацію на ринку депозитів для населення.
Пожвавленням на ринку депозитних внесків українські банки зобов'язані перш за все громадянам: частка вкладів від населення України зросла у минулому році і продовжує збільшуватися. Зрештою, нічого дивного у цьому немає: альтернативні інструменти, завдяки яким можна було б зберігати й примножувати заощадження, у країні фактично відсутні. А тримати гроші «під матрацом» при нинішній інфляції невигідно і ризиковано.
«На рішення, в якій валюті тримати депозит, також впливають і досить високі (щодо валютних депозитів) ставки. Тому за умови стабільного та прогнозованого курсу гривня стає все більш привабливою валютою для заощаджень», – підтверджує цю думку головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран у журналістському матеріалі телеканалу Espresso.
Крім того, фінустанов на ринку зараз менше, а значить, конкуренція порівняно низька, тому середній показник ставки по вкладах не падає.
Однак, щоб не «прогоріти» і отримати справжню вигоду від вкладу, потрібно оцінити надійність фінустанови за такими критеріями, як бажання власників банку підтримувати його, докапіталізувати у кризові періоди, розмір капіталу банку, його історія на ринку України і відгуки клієнтів.
За словами самих банкірів, з точки зору надійності краще відкривати депозити в банках, що належать західним фінансовим установам. Для аналізу депозитів і умов розміщення вкладів ми вибрали найнадійніші за різними показниками банки України з іноземним капіталом, і проаналізували їхні ставки терміном на 6-9 місяців:
• Райффайзен Банк Аваль (Raiffeisen Bank, Австрія) – 9,25-9,5%
• ОТП Банк (OTP Bank, Угорщина) – 10,5-13%
• Креді Агріколь Банк (Credit Agricole, Франція) – 9,5-10%
• УКРСИББАНК (BNP Paribas Group, Франція) – 5,2-5,7%
• ПроКредитБанк (ProCredit Bank, Німеччина) – 13%
• Ідея Банк (Getin Holding S.A., Польща) – 14,5-16% (для нових клієнтів)
• Кредобанк (PKO Bank Polskа, Польща) – 12-13,5%
Як бачимо, у цьому списку за депозитними ставками лідирує Ідея Банк. З'ясувалося, що компанія також проводить акцію, присвячену 29-річчю ПАТ «Ідея Банк». З 29 березня банк пропонує два депозити із підвищеною відсотковою ставкою «Акційний + 2,9%» для всіх клієнтів: при розміщенні вкладу від 10 000 грн на 9 місяців (без поповнення та пролонгації, із виплатою відсотків у кінці терміну) протягом перших трьох місяців до базової ставки 14,5% нараховується бонусна + 2,9%.
Який би банк ви не вибрали, у будь-якому випадку покладені на депозит гроші додадуть впевненості перед Великодніми святами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.
Нам дуже важлива ваша підтримка!
Чому ми впроваджуємо платну підписку?
Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.