Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж

Що заважає цим об'єктам знайти інвестора

Этот материал также доступен на русском языке
Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: pixabay

Готельний ринок України оживає. У І кварталі 2019 року, за даними консалтингової компанії Colliers International, після реконструкції введено в експлуатацію п'ятизірковий готель Riviera House. «Будівельна інвестиційна компанія ТМ» відновила роботу над п'ятизірковим Sheraton Kyiv Olimpisykiy та уклала договір на управління цим активом із готельним оператором Marriott Hotels & Resort. Будкомпанія «Інтергал-Буд» придбала у Дмитра Фірташа та вже приступила до реставрації чотиризіркового готеля «Санкт-Петербург». На наступний рік заплановані до відкриття готель Ibis та Adagio City Aparthotel.

Пожвавлення ринку пов'язане з дворічною тенденцією – збільшенням потоку іноземних туристів. Зараз заповнюваність київських готелів становить на рівні 50%, свідчить статистика Colliers International. Роль столиці України як туристичного напрямку і транспортного хабу зростає. Пасажиропотік аеропортів «Бориспіль» і «Київ» за п'ять місяців 2019 року зріс відповідно на 18%, до 5,16 млн, та на 26,5%, до 1,08 тис.

Mind зібрав готелі, які наразі виставлені на продаж. Усі ці об'єкти цікаві для інвесторів, але вони мають певні проблеми. 

Готель «Салют»

Власник: Костянтин Жеваго (через Foster Group Management inc. (Панама))

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: superhotel.kiev.ua

«Салют» розміщений поруч із урядовим кварталом. Компанія «Готель Салют», яка належить Foster Group Management inc, узяла кредит у банку «Фінанси та Кредит» (головним акціонером був олігарх Костянтин Жеваго), основна частина якого була видана в 2013–2014 роках.

У 2015 році Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розпочав ліквідаційну процедуру щодо банку, а потім зажадав від компанії «Готель Салют» повернення кредиту в сумі понад 1,2 млрд грн. Але у квітні 2018 року до Господарського суду Києва надійшла заява від ще однієї компанії Жеваго – виробника шин «Росава» – про банкрутство компанії «Готель Салют» (сума вимог до останньої – понад 14,4 млн грн). Сама «Росава» зараз перебуває в процесі ліквідації.

Паралельно компанія «Готель Салют» ініціювала розгляди з банком «Фінанси та Кредит» щодо визнання недійсним договору про мультивалютну кредитну лінію. Наразі тривають судові процеси. У разі задоволення вимог ФГВФО та включення до переліку кредиторів першої черги буде запущено процедуру продажу готелю.


«Президент готель»

Власник:  держава Україна 

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: Agoda.com

«Президент Готель» розташований в історичному та діловому центрі Києва, недалеко від Майдану Незалежності та центральної вулиці міста Хрещатик.

2019 року Кабінет міністрів включив готель до об’єктів «великої приватизації». Інвестиційним радником із продажу призначено компанію «Конкорд Консалтинг», яка планувала запустити процес відповідного тендеру навесні 2019-го. Але у квітні цього року Господарським судом Києва було винесено ухвалу, відповідно до якої Фонду держмайна та компанії «Конкорд Консалтинг» заборонено готувати об'єкт до приватизації. Позивачем у справі став сам «Президент Готель», який хотів скасувати призначення радником компанію «Конкорд Консалтинг». Судові процеси тривають.

Раніше Mind писав, що, по данним гендиректора і власника Concorde Capital Ігора Мазепи, ПрАТ «Президент-Готель» не займається готельним бізнесом, а через укладений у 2009 році 25-річний договір оренди готельного комплексу, що включає сам готель і прилеглу територію, його головним джерелом доходів є орендні платежі від приватного оператора готелю.

У звітах ПрАТ йдеться, що на виконання розпорядження Держуправління справами від 17 квітня 2009 року товариство уклало договір оренди з ТОВ «Будівельна компанія «Квадр».

У Держреєстрі основним власником «Будівельної компанії «Квадр» числиться кіпрська «Фесанес Коммершл Лтд.» – 91%, кінцевим бенефіціаром якої вказані кіпріоти Тасос Пантелі і Андреас Софоклеус. Ще 9% належить одеському ТОВ «Л.А.Р.К.», яким володіють Борис Кауфман і кіпрська «Уайарес Ентерпрайсіз Лтд».

Судно «Готель Баккара»

Власник: ВТБ банк,  розпорядник – держава в особі ФГВФО. До того об'єкт належав ТОВ «Баккара-плюс», власником якої є екснардеп Вадим Павленко та його помічник Вілен Матвєєв

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: bakkara-hotel.com.ua

Судно «Готель Баккара» побудоване 2007 року, пришвартоване на річці Дніпро у районі північно-західної частини Венеціанського острова. Має 200 номерів, ресторан із відкритою терасою та літнім майданчиком, конференц-зал.

Готель із листопада 2015 року не може знайти свого покупця. Перша ціна становила 48 млн грн, але покупців не знайшлося. У квітні 2016 року судно знову виставили на продаж через СЕТАМ за 40,05 млн – теж безуспішно.

Наразі судно реалізується через ProZorro-продажі в рамках ліквідаційної процедури АТ «ВТБ Банк». Початкова ціна лоту в травні 2019-го становила  83,7 млн грн. Востаннє «Баккара» продавався з дисконтом 70% – за 25,1 млн грн. Торги знову виявилися безуспішними. Однією з причин, чому готель настільки тривалий час не продається, експерти називають завищену вартість.


Royal Grand Hotel Kiev

Власник: Юлія Мілюта

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: royal-grand-hotel-kiev

Готель розташований неподалік від Національної опери й Володимирського Собору в Києві. Будівля готелю перебуває в іпотеці за кредитом ТОВ «Євро-Готель-Груп» у Єврогазбанку, щодо якого розпочато процедуру ліквідації.

У 2015 році ФГВФО ініціював судовий позов про звернення стягнення на предмет іпотеки. У липні 2016 року Господарський суд Харківської області визнав ТОВ «Євро-Готель-Груп» банкрутом і розпочав процедуру ліквідації. Заставне майно банку, ринкова вартість якого оцінювалася в понад $3 млн, було продано 2017 року юридичній особі ТОВ «Веста-ВК» (засновником і кінцевим бенефіціаром виступає Дмитро Нехороших) за 68,4 млн грн.

Одразу після закінчення торгів «Веста-ВК» відмовилася від обов'язку зі сплати ціни майна. Ліквідатор ТОВ «Євро-Готель-Груп» невідкладно запропонував іншому учаснику торгів – ТОВ «Оренда-Р» – придбати вказаний об'єкт за ціною, яка була ним запропонована – 7,471 млн грн. Єврогазбанк оскаржує дії ліквідатора та результати проведення торгів. Тривають судові розгляди. Зараз право власності на готель зареєстровано на ТОВ «Оренда-Р», де кінцевим бенефіціаром виступає Мілюта Юлія Сергіївна.


Теплохід «Святий Андрій»

Власник: Олексій Криштопа

Гостинність із дисконтом: топ-5 столичних готелів, виставлених на продаж
Фото: Booking.com

Теплохід St. Andre пришвартовано на Дніпрі в районі Подолу. Продається на ProZorro-продажі за 8,5 млн грн. Торги призначено на 19 серпня 2019 року. У власника судна – ТОВ «Адажіо інвест» – наявні борги перед Адміністрацією річкових портів за послуги зі стоянки та швартування плавзасобу в сумі 137 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло