Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Як опанувати майстерність творення змін

Як опанувати майстерність творення змін

Навіщо читати книжку Бет Комсток «Вперед за мрією»

Этот материал также доступен на русском
Як опанувати майстерність творення змін
Фото: Аліна Горбачова

Бет Комсток змогла перевернути з ніг на голову General Electric, тож вона точно знає: майбутнє – не в розташуванні зірок, а в нашій уяві й наших діях.

Бекґраунд. Агентами змін не стають, ними народжуються. А зрозуміти своє покликання, чи то пак місію, вдається лише згодом, коли за плечима вже є певний досвід. Вочевидь, до змін душа й думки Бет Комсток прагнули завжди. Ще зовсім юною вона одружилася зі своїм ровесником, а незабаром у молодого подружжя народилася донька. Як і багато молодих жінок і матусь, Бет спочатку намагалася побудувати своє життя гармонійно: непогана робота на одному з телеканалів, родина, маленька дитина, спільне дозвілля. Але жінка поступово дійшла висновку, що не такого життя вона собі бажає. Отже, зміни в житті Бет почалися.

Це стало початком яскравої кар’єри в GE,  NBC Universal, Nike, професійних і особистих злетів і падінь, стресів і перемог. Здолавши часто доволі важкий шлях від публіцистки-інтровертки до однієї з найвпливовіших жінок світу 2015 і 2016 років за версією Forbes, Бет Комсток вирішила написати книжку. Про себе й свій шлях на ниві змін, про жінку в чоловічому світі, про те, як багато їй довелося докласти зусиль, аби до неї стали прислуховуватися впливові люди, про продирання крізь бюрократичні хащі. А ще ця книжка про сміливість, упевненість та віру в себе й свою справу.

Оригінальна назва: Imagine It Forward: Courage, Creativity, and the Power of Chang

Видавництво: Yakaboo Publishing

Наклад: 2500 примірників

Сюжет. Людина, яка багато років поспіль впроваджувала зміни в такому світовому гіганті, як General Electric, вирішила розпочати свою оповідь мало не з самого дитинства. Оскільки книжка є автобіографією, мемуарами, авторка багато пише про своє життя поза роботою. Це частково виправдано задля розуміння того, що спонукало молоду інтровертку вирушити за своєю мрією і згодом перетворити її на реальність. Проте варто бути готовим до розлогої оповіді про тернистий життєвий та професійний шлях авторки.

У книзі є певна структура. Комсток згрупувала книжку в п'ять розділів, які і є своєрідними підходами для створення майбутнього. Ось авторська низка уроків, завдяки яким можна перетворити теорію на дію й просуватися вперед:

  1. Дозвольте собі вийти за межі очікувань та обмежень (змініть свій спосіб мислення).
  2. Відкривайте в собі дух дослідництва й цікавості (навчайтеся, відшукуйте ідеї, які роблять зміни можливими).
  3. Завзято досліджуйте (шукайте та приймайте інновації).
  4. Опановуйте майстерність оповіді (ви маєте допомогти людям в організації зрозуміти зміни).
  5. Створіть нову операційну систему в організації (поширюйте новий спосіб мислення).

Оскільки авторка розповідає, що в її досвіді спрацювало, що – ні, які навички їй знадобилися на шляху до змін, книжка містить і різні завдання. Вони доволі цікаві та не складні. Спрямовані передусім на відповідальне розмірковування та сміливий результат. Ваш результат. Він не може бути поганим чи добрим, він – ваша відповідальність. Наприклад, в одному з розділів Бет Комсток запропонувала заповнити «Бланк дозволу», де ви маєте зробити таке:

  • спочатку написати перелік справ, яких боїтеся й через це постійно відкладаєте до останнього;
  • потім скласти список бажаних дій на місяць із обов’язковою умовою: вийти за межі зони комфорту;
  • виконати завдання «убий дракона» (робота з негативними емоціями);
  • переформатувати свою роботу (можете навіть перевернути все догори дриґом).

І наостанок вам потрібно буде заповнити власне бланк дозволу. У ньому ви, П.І.Б., пишете все, на що даєте собі дозвіл.

Погодьтеся, вельми корисне завдання. І дуже відповідальне.

Робота Комсток у GE полягала в тому, аби принести в компанію нову іскру, що сприяла б її оновленню, успіху та унеможливила майбутні проблеми. Гігантські корпорації час від часу потребують суттєвих перетворень, адже потужній бізнес-машині важко триматися на плаву без найретельнішої уваги та керівництва. Власне, розповідь авторки цікава ще й тим, що вона описує моменти життя корпорації часів Джека Велча, з яким працювала безпосередньо.

Отже, Бет Комсток висвітлює свої численні підприємницькі ініціативи, які дозволили змінити те, до чого багато людей побоялися б й підступитися.

Не чекайте від книжки чітких інструкцій до створення корпоративної стратегії. Це лише спогади бізнес-вумен, її професійна біографія. Але тут є багато засвоєних нею уроків, які стануть у пригоді всім, хто впроваджує зміни у великих організаціях, або просто хоче змінити своє життя. До речі, особисті історії авторки додають розповіді затишку і сприяють зближенню.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся змінами, не боїтеся їх та вважаєте, що життя без змін неможливе. Або боїтеся, але дуже хочете позбутися страху й почати діяти.

Вам не сподобається, якщо: ви не любите історії успіху або тема організаційних чи особистих змін вас геть не цікавить.

Головна причина прочитати: ви зрозумієте сенс бойового гасла творця змін: «Побачивши кращий шлях, ви зобов’язані ним піти».

І ще три розумні книжки про досвід сміливих:

Бред Стоун «Продається все»

Книжка є детальною біографією компанії та її засновника на тлі фінансової, технологічної й соціальної ситуації США. Amazon зародилася, зростала та розвивалася разом із усіма американцями кінця ХХ – початку ХХІ століть. Але Безос зумів вчасно вхопити віяння часу та вже третє десятиліття поспіль вдало формує попит на всі товари та послуги, які продає Amazon.


Сідні Фінкелстін «Супербоси»

Супербос – це такий диво-бос, який володіє суперсилою? Не зовсім так. Американський дослідник бізнес-стратегій і лідерства Сідні Фінкелстін вивчав професійні траєкторії видатних особистостей у професійному футболі, рекламі, масовому харчовому виробництві, нерухомості, хедж-фондах, моді та виявив закономірність: якщо придивитися до 50 визнаних особистостей у певній галузі, то побачимо, що керівниками чи наставниками, мабуть, 15–20 із них колись були один чи декілька генераторів талантів – або «супербосів», як Фінкелстін почав їх називати. Ба більше, ті самі супербоси здійснили істотну частку інновацій у своїй галузі. Їхня особливість у тому, що довкола них утворюються мережі талантів, «генеалогічні дерева» яскравих особистостей. Фінкелстін розкриває секрети цих непересічних лідерів і намагається розібратися, як стати супербосом.

Правила гри переможців: чому варто прочитати книгу Джека та Сьюзі Велч 	«Переможець»

Джек Велч, Сьюзен Велч «Переможець»

Успішні компанії в країні є потужними двигунами її економіки. Вони забезпечують державу доходом, що призводить до формування вільного та демократичного суспільства. Саме тому перемагати в бізнесі – це чудово.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті