Amazon. Шлях до успіху: чим цікава книга Бреда Стоуна «Продається все»

Amazon. Шлях до успіху: чим цікава книга Бреда Стоуна «Продається все»

До чого може призвести пристрасть однієї людини та що від цього отримає людство

Этот материал также доступен на русском
Amazon. Шлях до успіху: чим цікава книга Бреда Стоуна «Продається все»
Фото: Видавництво "Наш Формат"

Бекґраунд: Бред Стоун – відомий американський журналіст та автор кількох бестселерів, що розповідають про шлях до успіху таких компаній, як Uber, Airbnb, освітлювач подій Кремнієвої долини. У своїй книжці про Amazon та його засновника Джефа Безоса автор хотів розповісти людям історію становлення та зростання одного з найдивовижніших бізнес-проектів після успіху Wallmart. Але розповідь про компанію неможлива без життєпису її творця. Це історія також про те, як один талановитий хлопчик мав яскраву мету, і як, подорослішавши, він поставив усе на її здійснення. І виграв.

І хоча під час написання Стоун спілкувався з багатьма працівниками Amazon, із членами родини Безоса, але не з ним самим, ми маємо перед очима докладну біографію як самого генія інтернет-торгівлі, так і його успішного витвору.

Бред Стоун «Продається все. Джеф Безос та ера Amazon»

Видавництво: «Наш Формат»

Наклад: 3000 примірників

Оригінальна назва: The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon

Сюжет: Будь-яка компанія – це пряме відображення її власника. Система менеджменту, традиції, правила будуються на підставі вподобань, рис характеру та загалом особистості людини, яка створила цей бізнес.

Після прочитання книжки складається чіткий асоціативний ряд: Amazon – Джеф Безос – нестандартний підхід – революційність – виснажлива праця – зухвалість – сміливість – ризик – перемога.

Те, що далекого 1994 року починалося як книжкова крамниця в гаражі, сьогодні є одним з найбільших та успішніших у світі інтернет-майданчиків продажу всього. Ера Amazon настала не одразу, її шлях був довгим і тернистим, кілька разів компанія опинялася на межі банкрутства. Змінювалися люди, збільшувалися приміщення, створювалися нові системи, втілювалися шалені ідеї. Але свого часу Безос вирішив взяти все можливе від всесвітньої мережі Інтернет, що тільки почала розвиватися. Сьогодні Amazon із маленької інтернет-крамниці виросла у потужний диверсифікований бізнес, чиї принципи роботи та товари здійснюють вплив не тільки на потреби людей, але й на національну економіку.

Книжка являє собою детальну біографію компанії та її засновника на тлі фінансової, технологічної й соціальної ситуації США. Amazon зародилася, зростала та розвивалася разом із усіма американцями кінця ХХ – початку ХХІ століть. Але Безос зумів вчасно вхопити віяння часу та вже третє десятиліття поспіль вдало формує попит на всі товари та послуги, які продає Amazon.

Гортаючи сторінки, ми ніби подорожуємо в часі. Знайомимося із маленьким хлопчиком, який лише почав формулювати те, чого прагне досягти. Дізнаємося про досвід юного Джефа на Волл-стріт, про перші спроби продажів книжок, про наймання пакувальників, розробників, програмістів. Згодом потрапляємо у світ величезних фінансів з його акціями, позиками, грошовими прірвами та першими заробленими мільйонами.

Уся історія Amazon просякнута духом перемоги, бажанням зробити неможливе та продавати все, що тільки можна продати. Навіть коли компанія стояла на межі прірви через величезні збитки, Безос власною персоною переконував буквально кожного працівника компанії, що Amazon неодмінно вдало переживе кризу та вирине на новій потужній хвилі успіху. Він жодного разу у цьому не помилився.

То в чому ж феномен цієї надзвичайної людини та її не менш нестандартної компанії? В офісі Amazon кожен відвідувач може побачити п’ять ключових цінностей компанії:

  • одержимість клієнтами;
  • ощадливість;
  • спрямованість на дію;
  • висока планка умінь;
  • інноваційність.

Але це не є усталеною нормою. Однією з характерних рис Джефа Безоса є пристрасть до постійного підвищення планки геть усього. Працювати в такому темпі вкрай важко, отже ті, хто не витримував – просто йшли з компанії. Не вписувалися в роботу ті, хто прагнув підтримувати баланс між роботою та особистим життям. Але для Безоса у цьому питанні немає напівтонів – тільки робота. Хоча сам він має дружину та дітей, проте справа його життя завжди була найголовнішим пріоритетом.

У книзі автор чесно показує також і темний бік успіху Amazon: приховування податків, злиття, до яких Безос примушував інші компанії, вимоги від працівників повної відданості роботі навіть ціною шкоди здоров’ю, нелогічні управлінські рішення, різка критика та агресивне ставлення до конкурентів.

Можливо, тільки пристрасна та допитлива людина здатна змінити світ. Безос багато років захоплюється космосом, і колись він створив компанію Blue Origin. Кажуть, що вона є конкурентом Ілону Маску та його SpaceX. Джеф Безос із самого початку ставився до Amazon як до довготривалого проекту, і жодного разу не засумнівався в правильності обраного шляху. «Тільки той досягає мети, хто іде», каже Безос. А які саме засоби використовувати на обраній стежині, нехай кожен вирішує для себе сам.

Вам сподобається, якщо: попри всі можливі й неможливі перешкоди, ви сміливо рухаєтеся до своєї мети, і нізащо не готові їй зрадити.

Вам не сподобається, якщо: ви маєте амбіції, але не бажаєте бути «білою вороною».

Головна причина прочитати: справжня мотивація і чітке бачення мети здатне зробити неможливе.


Три книжки з персонального списку Джефа Безоса, які варто прочитати керівникам та працівникам, щоб краще зрозуміти свою компанію

Джим Коллінз «Від хорошого до величного» 

Як досягти бізнес-успіху?

Як вивести свою компанію з кризи та опинитися на вершині?

Автор пропонує на прикладі кількох відомих компаній розібратися, що саме допомогло таким «монстрам», як Gillette, Kimberly-Clark, Philip Morris та іншим стати дійсно величними.


Клейтон Крістенсен «Дилема інноватора. Як нові технології нищать сильні компанії»

Якщо ви уникаєте змін, то згодом будете змушені визнати поразку. Якісні зміни необхідні, тим більше для бізнесу в сучасному стрімкому світі.

Із книги ви дізнаєтеся, що може статися із ще донедавна потужними компаніями, які вчасно не були готові до змін. Також автор пропонує розібратися із можливими причинами краху та дізнатися, що робити, аби цього не сталося.


Насім Ніколас Талеб «Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті»

Насім Ніколас Талеб увів до обігу поняття «чорний лебідь». Це теорія, що розглядає рідкісні події, які важко спрогнозувати та які мають значні наслідки.

Ця книжка – роздуми неабиякої людини про життя, про те, як знайти у ньому своє місце. За кілька останніх років людство пережило низку найважчих потрясінь: 11 вересня 2001 року, світова фінансова криза, тощо. Усі ці події, які зараз видаються нам закономірними, раніше здавалися неможливими. Поки не відбулися…

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті