Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
5 літературних уподобань цієї зими від Білла Гейтса

5 літературних уподобань цієї зими від Білла Гейтса

Які книжки рекомендує «батько Microsoft» для визначення власних інтересів

Этот материал также доступен на русском
5 літературних уподобань цієї зими від Білла Гейтса
Скріншот Youtube_Bill Gates

П’ять книжок з цьогорічного списку фаворитів засновника Microsoft Білла Гейтса створять гарний настрій на 2020 рік. Mind пропонує переклад його матеріалу для Gates Notes.

Матеріал підготовлено у партнерстві з бюро перекладів «Профпереклад».

Новий рік все ближче. Прийшов час озирнутися та поглянути на досягнення року, що збігає. Грудень ідеально підходить для того, щоб підбити підсумки за попередні 12 місяців, зокрема й серед літературних уподобань.

Я завжди аналізую інформацію, тому я люблю переглядати книжки, які нещодавно прочитав, щоб подивитися, чи не з'явилися в мене нові інтереси. Цього року я захопився художньою літературою більше, ніж звичайно. Не те щоб це було навмисно, просто, здається, мене поглинули історії про вигадане життя.

Поставив собі за мету дочитати до кінця року «Хмарний атлас» (Cloud Atlas) Девіда Мітчелла. Книга дуже цікава, але іноді важко слідкувати за сюжетом.

Я вже закінчив книги «Джентльмен у Москві» (A Gentleman in Moscow), «Американський шлюб» (An American Marriage), «Результат “Розі”» (The Rosie Result) Грема Сімсіона та чудовий роман про жінку, якій удається впоратися з горем завдяки дружбі з німецьким догом (роман «Друг» (The Friend) Сігрід Нуньєс. – прим. перекладача).

Я навіть обрав оповідання Девіда Фостера Воллеса «Короткі інтерв'ю з огидними чоловіками» (Brief Interviews with Hideous Men).

Можливо, у моїй публікації про літературні вподобання наступного року нарешті з'явиться і «Нескінченний жарт» (Infinite Jest) – книга Воллеса, яку я вже давно хочу прочитати.

Для цьогорічних свят я вибрав п'ять творів, що, на мою думку, мають вам сподобатися. Гадаю, вони добре підійдуть, щоб завершити 2019 або розпочати 2020 рік на гарній хвилі.


«Чому ми спимо» (Why We Sleep), Метью Волкер

Цього року я прочитав декілька чудових книг про людську поведінку, і ця робота одна з найцікавіших і найглибших. Її мені порадили Дженн і Джон Доерр, і я радий, що послухав їх. Всі знають, що здоровий сон – це важливо, але який сон можна назвати здоровим? І як його навчитися? Волкер переконав мене, що для цього потрібно змінити свої звички та ставлення до сну. Якщо ваша обіцянка на новий рік – зайнятися здоров'ям, то раджу почати із цієї книги.


«Американський шлюб» (An American Marriage), Таярі Джонс

Цей роман порадила мені донька Дженн. У ньому розповідається про темношкіру пару з південних штатів, шлюб якої розпадається через жахливий прояв несправедливості. Джонс настільки майстерно пише, що ви починаєте співпереживати обом головним героям, навіть коли один із них приймає важке рішення. Тема складна, але змушує замислитися. Мене поглинула трагічна історія кохання Роя й Селестіал.


«Ці істини» (These Truths), Джилл Лепор

У своїй останній книзі Лепор зробила майже неможливе: розказала всю історію США лише на 800 сторінках. Вона навмисно розповідає з кількох точок зору, саме тому це найщиріший та найпослідовніший виклад історії Америки, який я читав. Навіть якщо ви добре знаєтеся на історії США, я впевнений, у цьому творі ви все рівно знайдете щось нове.


«Зростання» (Growth), Вацлав Сміл

Я не міг дочекатися виходу цієї книги з того самого моменту, коли почув, що один з моїх улюблених авторів працює над новим твором про еволюцію. Два роки тому я написав, що очікую нових книг Сміла, як деякі наступного фільму із серії «Зоряні війни». Я підписуюся під кожним словом. І ця книга не стала розчаруванням.

5 літературних уподобань цієї зими від Білла Гейтса

Як завжди, я погоджуюся далеко не зі всіма думками Сміла, але він залишається одним із найкращих мислителів, що складає хроніки минулого та бачить світ як цільну картину.


«Підготовлені» (Prepared), Діана Тавеннер

Всі батьки знають, що підготувати дітей до самостійного життя після школи іноді буває дуже складно. Тавеннер, яка створила одну з найкращих мереж шкіл у країні, написала корисний довідник про те, як зробити цей процес максимально спокійним і продуктивним. У книзі вона ділиться досвідом, як дати дітям не лише ті знання, що потрібні їм для вступу до університету, але й такі, що допоможуть побудувати щасливе життя.

Матеріал підготовлено у партнерстві з бюро перекладів  «Профпереклад».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті