IT-ринок праці в цифрах: наскільки зросли зарплати й попит на фахівців

IT-ринок праці в цифрах: наскільки зросли зарплати й попит на фахівців

Який дефіцит кадрів чекає на індустрію 2021 року та які інженери – у топі найзатребуваніших

Этот материал также доступен на русском языке
IT-ринок праці в цифрах: наскільки зросли зарплати й попит на фахівців
Фото: pixabay

Український IT-ринок відновлюється і б'є рекорди за кількістю відкритих вакансій. Тільки за останні два місяці й тільки на dou.jobs їх було понад 10 000. Галузь відчуває гострий дефіцит фахівців. Із цієї причини Україна щомісяця недоотримує більш ніж $12 млн. Про це та багато іншого розповіли представники GlobalLogic на презентації свого дослідження тенденцій IT-ринку праці. Mind вибрав найбільш цікаві цифри та цитати.

Вдвічі

На стільки збільшився попит на IT-фахівців за останній квартал проти попереднього. «Індустрія не тільки досягла докарантінного рівня, а й вийшла за його межі.

«Перше півріччя на українському IT-ринку було досить сумним. Замір практично весь IT-бізнес в очікуванні зворотного зв'язку від клієнтів. Ми стали однією з небагатьох компаній, яка в той період продовжила зростати в кількості інженерів завдяки диверсифікованому портфелю клієнтів», – пояснює молодший віцепрезидент, керівник Talent Acquisition Group GlobalLogic в Україні Ірина Кононенко.

У другому ж півріччі ринок праці сильно активізувався. «Він залишився ринком кандидатів. Тобто не компанія відбирає людей, а здобувач вибирає між компаніями, проєктами, напрямами, які йому цікаві», – уточнює Ірина Кононенко. 

6000

Стільки відкритих вакансій зараз на українському IT-ринку. Тільки GlobalLogic шукає 750 фахівців. За останній час компанія закрила 450 позицій і планує щомісячно зростати з кроком у 300 інженерів.

IT-рынок труда в цифрах: насколько выросли зарплаты и спрос на специалистов

30%

На стільки щорічно зростає попит на IT-фахівців в Україні. Але компаніям вдається залучити тільки 18% інженерів. «Наступного року дефіцит збережеться. Ринок одномоментно не поміняється. Розрив відчуватиметься. Запит на фахівців буде дуже активний», – вважає Ірина Кононенко.

IT-рынок труда в цифрах: насколько выросли зарплаты и спрос на специалистов

15 000 – 20 000

Це щорічна кількість IT-випускників українських вузів. Крім інститутів та університетів айтішників готують численні приватні курси. Однак фахівців усе одно не достатньо. «Приріст в індустрію світчерів (перекваліфікованих в IТ-фахівців) дає позитивний результат. Проте нам не вистачає тисяч людей. У найближчі кілька років індустрія відчуватиме великий дефіцит кадрів», – розповідає керівник відділу навчання GlobalLogic в Україні та країнах EMEA Тетяна Хряпіна.

Мінімум 54 000

Стільки нових IТ-інженерів потрібно індустрії 2021 року з огляду на 30-відсоткове зростання ринку праці.

37%

Зараз на ринку найбільший попит на фахівців рівня Middle (37%). «В індустрії відчувається голод на більш підготовлені кадри. Компанії в пошуку інженерів із досвідом роботи від 2 (Middle) і 5 (Senior) років», – пояснює Ірина Кононенко.

При цьому затребувані профі в різних напрямах. У дефіциті інженери QA Automation (13,5%), JavaScript (10,4%) і Java (9,3%).

IT-рынок труда в цифрах: насколько выросли зарплаты и спрос на специалистов

4-5%

На стільки в середньому зросли зарплати в IT-індустрії. «За даними світових консалтингових компаній Mercer, Ernst&Young та інших, у 2020-му не було стрімкого зростання, як у попередні роки. Але зарплати не залишилися на тому ж рівні. Невелика динаміка спостерігалася у всій індустрії», – пояснює молодший віцепрезидент, керівник People-напряму GlobalLogic в Україні Катерина Губарєва.

7 років

Це середній період «перетворення» стажиста в профі. «Основна проблема ринку кандидатів – нестача практики в реальних проєктах. Новачкові потрібно 7 років, щоб професійно вирости до позиції Senior. Навчання й менторські програми допомагають прискорити цей процес. Наприклад, дозволяють новачкові отримати потрібні для комерційного проєкту навички за 3 місяці, тоді як без ментора на це йде рік», – говорить Ірина Кононенко.

IT-рынок труда в цифрах: насколько выросли зарплаты и спрос на специалистов

1,5%

Мінімум такий відсоток річного доходу IT-компаніям важливо інвестувати в навчання фахівців, щоб підтримувати системне зростання індустрії в Україні, вважають в GlobalLogic.

$3,5 млн

Стільки в навчання своїх співробітників інвестувала GlobalLogic за останні три роки. У компанії працюють 320 тренерів і менторів.

IT-рынок труда в цифрах: насколько выросли зарплаты и спрос на специалистов
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло