Тема Давосу: вакцинація

Тема Давосу: вакцинація

Головні тези спікерів WEF 2021

Этот материал также доступен на русском
Тема Давосу: вакцинація
Фото World Economic Forum/Pascal Bitz

Стартував 51-й Всесвітній економічний форум. Цього разу він проходить не безпосередньо у швейцарському Давосі, а в онлайні. Mind висвітлює головні теми, обговорювані під час цього заходу, та наводить думки учасників, здатні надати актуальну «картину світу». 

25 січня очільник Китайської народної республіки Сі Цзіньпін виступив зі спеціальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі. Тема його виступу тісно перегукується із загальною концепцією WEF 2021: відновлення суспільної довіри.

Сі Цзіньпін, президент КНР
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Сі Цзіньпін пообіцяв, що КНР будуватиме відкриту економічну систему й активніше працюватиме з міжнародними партерами в напрямах торгівлі, науки, інновацій тощо. Китайський очільник не оминув теми масової вакцинації, заявивши про активну участь його країни в допомозі державам, що розвиваються.

«Китай допомагає вже 150 країнам, співпрацює зі 130 міжнародними організаціями. Ми відправляємо наших медиків у ті країни, що найбільше цього потребують, і плануємо надалі співпрацювати в цьому напрямку. КНР ділитиметься своїми знаннями з іншими країнами, щоб допомогти тим, хто був гірше підготовлений до пандемії і щоб збільшити наявність вакцини й доступ до неї, зокрема в країнах, що розвиваються», – зазначив китайський лідер.


Франс ван Хаутен, генеральний директор компанії Royal Philips, підкреслив важливість створення «робочого ланцюжка поставок».

Франс ван Хаутен, генеральний директор компанії Royal Philips
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

«Коли настає глобальна криза, ви не повинні діяти так, щоб похвалитися: «я – перший». Ми повинні співпрацювати, щоб отримати масштабні результати», – сказав він.


«Потрібно також серйозно ставитися до нових варіантів вірусу і звертати на них увагу в міру їх появи», – наголосив директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID) Ентоні Фаучі.

Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID)
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

«Вакцини, які ми використовуємо зараз, будуть ефективними проти нових штамів як у Південній Африці, так і в Великобританії», – сказав він.

Однак ця ситуація буде розвиватися, зʼявлятимуться нові штами, тому те, що нам потрібно зробити, і ми вже робимо, – це створення вдосконаленої версії вакцини, яка могла б впливати на всі нові мутації коронавірусу», – зазначив Фаучі.


Коли життя повернеться в нормальне русло? Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс вважає, що поширення хвороби залежить від темпів вакцинації і дотримання основних правил охорони громадського здоров'я.

Кіріакос Міцотакіс, прем'єр-міністр Греції (праворуч)
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Багато сімей втрачають своїх близьких тільки тому, що в економіці вкоренилися елітарність, перевага білих, расизм і патріархат.

Ось чому економічний проєкт із зменшення величезного розриву між багатими і бідними, а також викорінення гендерної та расової нерівності – повинен стати виходом з цієї кризи, закликають дослідники з Oxfam.

За оцінками глобальної благодійної організації Oxfam, 1000 найбагатших людей планети відшкодують свої збитки, спричинені пандемією коронавірусу, протягом дев'яти місяців, але для відновлення статків найбідніших людей може знадобитися більше десяти років, пише CNBC з посиланням на сайт Давоського форуму, де опубліковано дослідження.

У звіті під назвою «Вірус нерівності» Oxfam зазначила, що «сукупне багатство 10 найбагатших людей світу з початку пандемії збільшилося на півтрильйона доларів – цього більш ніж достатньо, щоб заплатити за вакцину від Covid-19 для всіх людей світу і переконатися, що пандемія нікого не доведе до злиднів».

Лідери можуть повчитися у таких країн, як Нова Зеландія, бюджет якої зосереджений на добробуті свого народу, а також Сьєрра-Леоне і Південної Кореї, які вживають амбітних заходів у боротьбі з нерівністю.

Автори доповіді закликають лідерів підтримати всенародну вакцинацію, щоб вакцинувалися всі, а не тільки найбагатші країни і люди. Лідери повинні протистояти фармацевтичним компаніям і наполягати на спільному використанні вакцин, щоб ми могли виробляти достатньо доз для всього світу.


Генрієтта Фор, виконавчий директор UNICEF (праворуч)
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Генрієтта Фор, виконавчий директор UNICEF, упевнена, що для багатьох країн, що розвиваються, доставка вакцини – це зовсім інша річ, ніж для розвинутих країн. «Усім потрібна спеціальна логістика. Ми закуповуємо холодильні камери, щоб організувати холодні ланцюжки постачань. Ми повинні допомогти країнам, що розвиваються, підготуватися до того, щоб отримати вакцину. Наше завдання доставити її у кожен куточок світу безпечно й швидко», – перелічила вона.

За її словами, протягом останніх 30 років UNICEF є найбільшим покупцем вакцин у світі. «Кожного року ми закуповуємо 2 млрд доз вакцин від дитячих захворювань. Ми вакцинували понад 760 млн дітей за останні 30 років. У 2021 році ми плануємо подвоїти число закупок: крім 2 млрд від дитячих хвороб, закупити ще 2 млрд доз вакцин від коронавірусу. Зараз ми доставляємо вакцини в 100 країн, ми їхні закупівельні агенти. Загалом ми маємо 190 країн, куди потрібно доставляти вакцини», – розповіла Генрієтта Фор.


Бернар Арнауд, керівник Shaping the Future of Health and Healthcare
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Керівник Shaping the Future of Health and Healthcare Бернар Арнауд наголосив: «пандемії не потрібен паспорт чи віза. Ми не можемо зупинити поширення вірусу». 

«Нам потрібно налагодити не лише холодний ланцюжок постачань. На початку пандемії ми побачили, що заможні країни швидко отримали маски, рукавиці, медичну техніку. Тому перш за все, країнам, що розвиваються потрібні гроші. Якщо вони їх матимуть, то вони зможуть забезпечити необхідну логістику для постачання вакцини», – вважає він.


Султан Ахмед бін Сулайем, генеральний директор DP World, висловив припущення, що поки заможні країни будуть закуповувати й зберігати вакцину – вона не буде доступною для інших країн. «В Африці 800 млн людей, і доступ до вакцини їм закритий. Нам слід інвестувати в них, щоб вони мали обладнання для зберігання вакцини в холодній температурі, що загалом дуже не просто в африканських країнах», – закликав він інших учасників форуму.


Жак Вандермейрен, генеральний директор порту Антверпен (Бельгія), підкреслив: «Ми повинні доставити мільярди доз вакцин, при цьому не зупиняючи постачання товарів, фруктів, овочів по всьому світу. Це дуже складно зробити».


Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа та Клаус Шваб, засновник і CEO Всесвітнього економічного форуму
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

У свою чергу прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа зазначив, що його уряд намагається забезпечити постачання вакцини в країни, що розвиваються, за рахунок механізму COVAX. «Наші інвестиції у цю ініціативу складають понад 130 млн», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті