Корисні навички: як «прокачати» харизму

Корисні навички: як «прокачати» харизму

Фінальний акцент у портреті сучасного лідера

Корисні навички: як «прокачати» харизму
Фото: pixabay

Чи зустрічалися вам люди, яким хочеться вірити, щойно побачивши? Які захоплюють своєю особистістю ще до того, як вдається дізнатися про їхні звершення та нагороди? Яскравих людей об'єднує одна внутрішня якість – харизма. Це сукупність особистісних рис, які викликають повагу, довіру та зацікавленість оточення. Енергія харизми може зробити поведінку людини приємною та максимально привабливою. І цю якість можна свідомо розвинути.

Фінальне заняття курсу «Лідерство: 6 найважливіших навичок» від освітнього проєкту «На Урок» для учнів 9–11 класів було присвячене харизмі, адже це важлива складова образу сучасного лідера. Нагадаємо: раніше в рамках цього курсу ми публікували тези з лекцій, присвячених різним стилям управління, мистецтву комунікації з командою, етичним цінностям лідера, а також впевненості в собі.

Який він – харизматичний лідер? 

Харизматична особистість – це людина, яка може стати «своєю» за лічені хвилини. Вона щира та перебуває в контакті із собою, не грає вимушені ролі. Поряд із такою людиною почуваєшся в емоційній близькості та безпеці.

«Портрет» харизматичного лідера зазвичай складається з п’ятьох конкретних якостей:

 • На першому місці – глобальні цілі. Усвідомлення та просування своєї місії, спрямованої на радикальні зміни для порятунку суспільства. Лідер навіть може бути жертовним.
 • Особиста краса. Вона необов'язково полягає в класичній привабливій зовнішності. Часто харизматичним лідером може бути людина з певними зовнішніми особливостями.
 • Ідентичність цілей. На думку багатьох дослідників, визнаним лідером є той, хто зумів вселити в людей думку, що його цілі повністю збігаються із запитами суспільства.
 • Наявність могутнього ворога. Часом моральна міць людини вимірюється складністю проблеми, яку вона може розв'язати. Попри те що лідер завжди виступає за об'єднання, важливу частину його діяльності займає пошук, виявлення та боротьба з ворогом. Іноді – вкрай небезпечним.
 • Величезну роль відіграє активність прихильників. Найчастіше вождь навіть не спирається на організацію або якийсь інститут управління. Іноді він розраховує, що його прихильники самостійно візьмуть ситуацію у свої руки, що нерідко справджується. Послідовники можуть виявитися набагато радикальнішими за свого лідера.

Як стати харизматичною та «теплою» особистістю, поряд із якою цікаво?

 • Будьте емоційно щедрими та відкритими. Не бійтеся зробити комплімент навіть малознайомій людині, вільно висловлюйте свою думку, відкрито захоплюйтесь успіхами інших.
 • Цікавтеся людиною. Кожен із нас трошечки егоїст, і це нормально. Людині приємно, коли інші думають про неї, звертають увагу та зосереджуються на її персоні. Люди люблять, коли ними захоплюються та надихаються. І вони із задоволенням роблять це навзаєм.
 • Даруйте любов та інтерес авансом. Не чекайте на винагороду, ставтеся з повагою до кожного. Не бійтеся робити перший крок назустріч іншим.
 • Будьте наповненими. Емоційно, морально, психологічно. Коли ми добре почуваємося та маємо надлишок психічної ідеї – можемо ділитися нею з оточенням.
 • Формуйте волю та стресостійкість. Це основа, яка дозволяє вести за собою людей. Тож довіряйте собі, поважайте себе та оточення, зберігайте спокій і витримку. Сильні люди притягують інших. 
 • Відчувайте та помічайте почуття іншої людини. Емпатія – це надважлива навичка ХХІ століття, адже лідер – командний гравець. Фокусуйте увагу на команді.
 • Будьте впевненими й «теплими». Важливо бути переконливим, але робіть це делікатно й тактично. Не вибірково, а для всіх.

Це було заключне заняття курсу «Лідерство: 6 найважливіших навичок» для учнів 9– 11 класів від освітнього проєкту «На Урок». Усі лекції доступні в записі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті