Discuss Discuss
IT-індустрія під час війни: Genesis евакуювала понад 2000 людей та відновила роботу з другого тижня військових дій

IT-індустрія під час війни: Genesis евакуювала понад 2000 людей та відновила роботу з другого тижня військових дій

Компанія відкриває офіси в Польщі та на Кіпрі

IT-індустрія під час війни: Genesis евакуювала понад 2000 людей та відновила роботу з другого тижня військових дій
Фото: www.the-village.com.ua

Mind продовжує серію публікацій про те, як IT-компанії переживають рашистську навалу. Ця галузь – одна з небагатьох, яка оперативно поновила повноцінну роботу та здатна підтримувати економіку України валютними надходженнями. Сервісні ІТ-компанії у 2022 році можуть принести понад 20 млрд грн податків. Минулого року експорт українських ІТ-послуг зріс на 36% – до $6,8 млрд. ІТ-галузь сплатила 23,5 млрд грн до держбюджету.

У цій публікації – кейс продуктової групи Genesis. Вона входить до 15 найбільших IT-компаній України. За даними останнього рейтингу DOU, з Genesis співпрацювало понад 1640 спеціалістів у Києві та було більш ніж 200 вакансій. А що зараз? Куди саме компанія перевезла  людей? Чи запускає вже нові стартапи? В які проекти шукає фахівців? Про це та багато іншого Mind розповів  COO Genesis Артем Копанєв.

Раніше наше видання публікувало історії Sigma Software, SoftServe, Intellias, EPAM, Luxoft UkraineGlobalLogic, Ciklum та N-iX.

Про команду екстреного реагування та розселення

Життя та безпека наших співробітників були й залишаються пріоритетами компанії. Ще до початку війни ми пропрацьовували декілька сценаріїв розвитку подій, які передбачали переїзд до західних областей України чи за кордон.

Тож 24 лютого швидко зібрали команду екстреного реагування та діяли чітко за планом. Уже о 10 годині ранку керівники напрямів одержали необхідну інформацію, змогли проінформувати про поточну ситуацію своїх співробітників та пояснити, як діяти далі. 

IT-індустрія під час війни: Genesis евакуювала понад 2000 людей та відновила роботу з другого тижня війни
Universe, один з проектів екосистеми бізнесів Genesis
Фото: Genesis

Евакуацію зі столиці ми оперативно організували в перші дні. Частину людей відправили автобусами до Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей. Допомогли із розселенням у мініготелях та на спортивних базах. Частина команди виїхала самостійно, в тому числі за кордон. Багатьом з них допомагали з логістикою: шукали та оперативно надавали всю необхідну в дорозі інформацію, аби вони швидко і безпечно дісталися пунктів призначення.

Зараз команда працює віддалено з різних міст і селищ на заході України та у Європі. Ми перевезли понад 2000 людей, наразі вже налаштували систему роботи та взаємодію команд.

Про нові офіси

Невелика кількість співробітників компанії виїхала до Польщі, тому Genesis відкрив офіс там. Він розрахований на 200 місць. Також плануємо організувати офіс на Кіпрі. 

Наш найголовніший виклик – ефективна операційна діяльність бізнесу. Прагнемо зберегти команду та надати їй необхідні ресурси для безпеки і роботи. 

Про початок роботи у воєнний час

Усі продукти Genesis успішно працюють на глобальному ринку, тож бізнеси відновили роботу вже з другого тижня війни. Вони змогли адаптуватися до нових умов та викликів, і зараз уже понад 95% співробітників повернулися до повноцінного робочого режиму. 

Нові стартапи поки що не запускали, адже фокусуємося на ефективності команд, наявних продуктах та необхідних для їхнього розвитку ресурсах. 

Про нові вакансії

У бізнесах із нашої екосистеми не було скорочень, спричинених війною. Найм, як і інші операційні процеси, відновили з другого тижня війни. Звичайно, кількість вакансій скоротилася, однак ми все ще шукаємо сильних фахівців різного рівня й профілю. 

IT-індустрія під час війни: Genesis евакуювала понад 2000 людей та відновила роботу з другого тижня війни

Ті, хто отримав офери 23 лютого та пізніше, уже працюють. Наприклад, у березні до компанії Headway приєдналося п’ять нових людей, до Keiki – четверо. Компанії Boosters та OBRIO також відновили найм, однак поки що для фахівців рівня мідл та сеньйор. У Universe наразі відкрито сім вакансій, у GMEM – п'ять, у Suits – три. Серед них – позиції для розробників, дизайнерів, маркетологів, райтерів та інших.

Про допомогу ЗСУ

Співробітники, які вирішили приєднатися до лав тероборони та Збройних сил України, також зберегли робочі місця та заробітну плату. Ми допомагаємо їм із військовою амуніцією та іншими необхідними ресурсами. Адже завдяки ЗСУ та ТрО ми можемо продовжувати бізнес-діяльність.

Також нещодавно запустили благодійний фонд Genesis for Ukraine. Основний напрям його діяльності – фінансування потреб співробітників, їхніх родичів і друзів, які долучилися до лав Збройних сил України та територіальної оборони. Команда фонду займається пошуком та закупкою необхідних речей, як-от спорядження, техніка, одяг, медичне обладнання та медикаменти. Всі співробітники мають змогу допомогти проекту фінансово, зробивши внесок на спеціальний рахунок.

Прогноз для галузі на 2022 рік

Багато компаній уже відновили найм. Вони прагнуть співпрацювати саме з українськими розробниками, аби ті мали можливість якнайшвидше відновити економіку України. Загалом бачимо позитивний тренд: ринок праці в ІТ-індустрії поступово відроджується. Тому, сподіваємося, за рік темпи розвитку галузі досягнуть довоєнного рівня.

Серед чинників, що сприятимуть відновленню, висока якість українських IT-продуктів, активна підтримка для ЗСУ та нашої держави, а також законодавство й умови, що дозволять бізнесам легко виходити на закордонні IPO.