Західна преса про війну в Україні: чим перемагаємо, що буде далі та чи варто воювати на території рф

Західна преса про війну в Україні: чим перемагаємо, що буде далі та чи варто воювати на території рф

Як закордонна журналістика бачить перебіг протистояння з путінською навалою

Західна преса про війну в Україні: чим перемагаємо, що буде далі та чи варто воювати на території рф
Знищений російський танк у селі Миколаївка
Фото: УНІАН

Mind продовжує готувати дайджести найактуальніших публікацій про Україну в топовій іноземній пресі. Ми намагаємося визначити найбільш показові інформаційні тренди, здатні вплинути на рішення іноземних урядів і великих світових компаній щодо України, а також позицію цих урядів і корпорацій, яка може подаватися між рядків найрейтинговіших ділових видань. Попередній випуск можна прочитати тут.

The Sydney Morning Herald: Стратегія «корозії», якою Україна виборює перемогу

Mick Ryan, генерал у відставці збройних сил Австралії, автор книги: «Трансформована війна: майбутнє суперництва та конфліктів ХХІ ст.», 17.05.2022

Російські військові постійно змушені переглядати свої плани, раз у раз мінімізуючи цілі та стратегію їхнього досягнення. Натомість оборонні цілі українців прості – захистити свій суверенітет, народ та землю. Останнім часом у стратегічний дискурс також проникло поняття стратегічної перемоги над росією.

Український підхід спустошив російські фізичні та моральні можливості для боротьби та перемоги в Україні як на полі бою, так і в глобальному інформаційному просторі. Ми називаємо це стратегією «корозії». Вона полягає в тому, що Україна атакує росіян там, де є найслабші системи підтримки ворожої армії на місцях: мережі зв’язку, маршрути матеріально-технічного забезпечення, тилові райони, артилерію та старших командирів у їхніх командних пунктах.

У битві за Київ українці змогли протистояти росіянам, тому що проникли в тил та знищили частини ворожого матеріально-технічного забезпечення. Вони «роз’їдали» російську армію на півночі країни і врешті-решт змусили її відступити з України.

Слід віддати належне високій автономності українських підрозділів у прийнятті рішень.

Використання українцями соціальних мереж для демонстрації російських хиб посилило цю психологічну корозію. Падіння морального духу призвело до зниження бойової дисципліни, дезертирства у військах росіян та військових злочинів. Ці риси можуть стати ендемічними для армії рф.

Під тиском вимог щодо досягнення бодай якоїсь перемоги загарбники йдуть на більший тактичний та оперативний ризик у своїх військових діях. Катастрофа переправи через Сіверський Донець, де було знищено цілу російську бригаду, свідчить про те, що армія росіян стає дедалі менш здатною оцінювати ризики значних оперативних або тактичних втрат.

Українська послідовність у реалізації власної стратегії призводить до того, що окупанти наближаються до межі своєї військової дієздатності. Такий вигляд має війна ХХІ століття, справжніми майстрами якої виявилися саме українці. Кожна країна з обмеженими військовими ресурсами, включаючи Австралію, може багато чого в них повчитися.


The Newsweek: Як ЗСУ вражає війська росіян артилерією, наданою США

Lee Bullen, 17.05.2022

Українські війська вражають російські цілі за допомогою новеньких гаубиць М777, на яких зазначено «З Америки з любов’ю».

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний каже, що Україна готова поділитися всіма матеріалами щодо використання амуніції з посольством США після його повернення до Києва.

«Особливі привітання та подяка від наших артилеристів американському народу за гаубицю M777. Мої хлопці знають ціну артилерії. Перш за все, вони хотіли донести, що це високоточна і дуже ефективна зброя», – сказав головнокомандувач.


The New York Times: Захід з обережністю ставиться до кардинальних успіхів ЗСУ

Ross Douthat, 14.05.2022

Минулий тиждень трохи розвіяв туман війни в Україні: 9 травня путін не оголосив ані декларацію псевдоперемоги, ані загальну мобілізацію. Схоже, російський план щодо зміни режиму в Україні скасовано, а натомість відбуватиметься лише утримання окупованої території.

У наступні шість місяців війни можуть бути реалізовані два сценарії. У першому – рф та Україна торгують територією невеликими порціями, і війна поступово переходить до стану «замороженого конфлікту» в стилі, знайомому з інших війн, які вела росія.

За цих обставин будь-яка довготривала мирна угода вимагала б визнати російський контроль над деякою завойованою територією – в Криму та на Донбасі, якщо не над тим сухопутним коридором, який зараз утримують російські війська. Це дало б москві чітку винагороду за її агресію, але водночас залишило б Україну понівеченою та ослабленою, попри очевидний військовий успіх.

Є й інший сценарій, коли за достатньої військової допомоги та техніки українці можуть перетворити свої скромні контрнаступи у велику наступальну операцію й вичавити росіян за межі України.

Очевидно, за цього сценарію російська ядерна ескалація стає набагато ймовірнішою, ніж зараз. Ми знаємо, що російська військова доктрина передбачає використання тактичної ядерної зброї для оборони, щоб переломити хід у програшній війні.

Слід припустити, що путін та його оточення розглядають поразку від Україні як сценарій, що загрожує кремлівському режиму. Це може бути найвищою точкою ядерної ескалації з часів морської блокади Куби в 1962 році.


Forbes: Чи реальним є вторгнення ЗСУ до рф

Michael Peck, 16.05.2022

ЗСУ на російській землі можуть відвернути сили від головного наступу росії на Донбасі та остаточно збентежити російський уряд.

Проте просування ЗСУ до рф, швидше за все, було б величезною помилкою. Це розсіє українську військову міць, спровокує москву на використання хімічної чи ядерної зброї та підтримає твердження пропаганди рф про те, що вторгнення в Україну було превентивною «обороною». А ще це ризикує позбавити Україну підтримки з боку західних країн, які не бажають переростання конфлікту в Третю світову.

Наразі немає явних ознак того, що Україна збирається ввести сухопутні війська до росії. Проте у війні, де реальність неодноразово суперечила прогнозам експертів, можливо все. Наразі Україна повідомляє, що її контрнаступ навколо Харкова на північному сході країни невпинно просунувся до російського кордону.

За оцінками британської розвідки, росія вже втратила третину сухопутних військ, які вдертися в Україну в лютому. Є ознаки того, що російські з'єднання першої лінії настільки виснажені, що на передову кидають щойно мобілізовані частини.

Чому, на думку західних експертів, напад ЗСУ на територію рф був би катастрофічним для України?

По-перше, це було б радше символічним наступом. Так, українські військові творили дива, за фактом росія переважає за чисельністю та зброєю. «Якщо Україна спробує втиснутися на власне російську територію через Білгород, це розтягне українські фланги, залишивши їх відкритими для російських контратак та оточення», – каже Алекс Вершинін, полковник армії США.

путін уже збентежений відступами своїх військ. Йому не вдалося підняти ентузіазм щодо війни серед російської громадськості та військових. Але іноземне вторгнення все ще є потужною темою для його нації. Путінські пропагандисти не забаряться використати фотографії українського прапора, що майорить над російським містом, задля мобілізації людського ресурсу.

Водночас обстріл цілей у межах росії із застосуванням зброї великої дальності сам по собі не є провокаційним. росія вже заявляла, що українські гелікоптери вразили паливну базу в Бєлгороді у квітні. Україна це заперечує.

Україна зацікавлена ​​придбати в США безпілотники MQ-9 Reaper, які здатні завдавати ударів аж до москви.

Зрештою, будь-яке українське рішення щодо вторгнення на територію рф має передусім враховувати ще один чинник: як це сприймуть у західних столицях. Захід обережно ставиться до дотримання межі між підтримкою України та ризиком ескалації стосунків з країною, яка має найбільший у світі ядерний арсенал.

Українці вже довели, що можуть воювати, передумати та перемогти російську армію. Чи потрібно їм вдертися до рф, щоби вкотре це довести?

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло