Подкасти про бізнес українською та англійською

Подкасти про бізнес українською та англійською

Що можна послухати для розвитку підприємницьких навичок

Подкасти про бізнес українською та англійською
Фото: depositphotos.com

Подкасти – можливість отримати нові знання, коли вам зручно. Редакція Mind зібрала найцікавіші подкасти про бізнес, створені українцями й не тільки.

Подкасти – що це і для чого

Подкаст – це аудіошоу, авторами якого виступають журналісти, експерти своєї справи, представники компаній. Формати подкастів різні: інтерв’ю, лекції, дискусію на задану тему.

За статистикою подкасти слухають 22% всіх користувачів інтернету, тобто кожен п’ятий у світі. Світова аудиторія поціновувачів подкастів цього року досягне 464,7 млн, що на 9,6% більше, ніж 2022 року.

Термін «подкаст» – симбіоз музичного програвача iPod і слова broadcast, що перекладається з англійської як «трансляція», «мовлення».

Перевага подкастів у тому, що ви самостійно вибираєте що й коли слухати, а не просто споживаєте контент, який запропонувала редакція улюбленої радіостанції. Подкасти можна слухати на спеціалізованих платформах Apple Podcasts, Google Podcasts, стримінгових сервісах Spotify, Megogo Audio, Soundcloud, у застосунках АБУК, Castbox, Pocket Casts і навіть на YouTube.

Пропонуємо 20 актуальних подкастів про бізнес, що надихають, надають корисну інформацію і допомагають подивитися на речі під іншим кутом.

Українські подкасти про бізнес

СЕО сучасності

Автор подкасту Паша Целуйко – засновник і СЕО дизайн-агенції Merge й онлайн-школи Merge Academy. Він спілкується з IT-підприємцями та представниками креативної індустрії про бізнес під час війни, про життя та повсякденність сучасних власників бізнесу.

2022 року подкаст отримав премію «Слушно» як найкращий подкаст про бізнес за версією сервісу Megogo Audio.

Періодичність: щотижня.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Anchor.fm


Не сплю, працюю

Подкаст про бізнес від «Радіо Треба» і Бізнес-школи УКУ. Авторка Сніжана Палажченко бере інтерв’ю в підприємців, які попри війну працюють на передовій або в укриттях під час повітряної тривоги. «Не сплю, працюю» – не про те, як бути працелюбом, а про надзусилля українського бізнесу, соціальну відповідальність і волонтерські проєкти, що наближають перемогу. Подкаст також доступний на YouTube.

Періодичність: щомісяця.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Про гроші з Любомиром Остапівим

Любомир Остапів працює над фінансовою грамотністю українців на своєму YouTube-каналі та пише книги. Подкаст присвячений фінансам в умовах воєнного стану. Любомир розповідає  не лише про особисті фінанси, а й про те, де взяти гроші на власну справу, як відкрити експортний бізнес, які податки платять українці за кордоном та якою буде українська економіка після перемоги.

Періодичність: щомісяця

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Відкриті знову

Подкаст про бізнес, що постраждав від бойових дій, але попри руйнування та втрати відновив роботу. Авторка: Наталія Патрікєєва, редакторка в Urban Space Radio та журналістка Радіо Свобода.

Наразі є 9 епізодів про підприємців із Київської та Чернігівської областей. Разом з авторкою слухачі побувають на виробництвах і фермах, у кав’ярнях у розбомблених районах, куди поступово повертається життя. Подкаст створено в партнерстві з DW Akademie та за підтримки Європейського Союзу.

Періодичність: щомісяця.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


По вуха у бізнесі

Подкаст про бізнес від Європейської Бізнес Асоціації. Формат подкасту – інтерв’ю з СЕО та керівниками українських і міжнародних компаній, що працюють в нашій країні. Гості розповідають про свій досвід ведення бізнесу під час воєнних дій. Авторка: Анна Дерев’янко – виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Періодичність: двічі на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts


Radio kmbs

Києво-Могилянська бізнес-школа веде подкасти про бізнес і не тільки. Усі вони розподілені за темами:

  1. Люди. Лідерство і менеджмент. Культура.
  2. Маркетинг. Комунікації. PR.
  3. Стратегія. Бізнес-модель. Системи.
  4. Процеси. Фінанси. Операційна довершеність.
  5. Сервіс. Продажі.

Подкасти КМБШ – це короткі аудіоінтерв'ю з викладачами та випускниками, що розповідають як відкрити й розвивати бізнес, як перейти на новий рівень розвитку, які бізнес-стратегії обрати та як налагодити сервіс. Подкасти доступні на YouTube.

Періодичність: двічі на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Mixcloud


Запали цілі | Goals on fire

Подкаст про бізнес від Романа Кошовського – бізнес-аналітика в SoftServe. Головна ідея подкасту – інвестування, як можливість втілення мрій і реалізація себе. Автор розповідає про інвестиції та методики, які допомагають досягати мети, де взяти ресурси під час війни, як використовувати аналітику собі на користь. Подкаст можна переглядати ня YouTube.

Періодичність: 2–4 випуски на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Anchor.fm


DiY Podcast

Головна мета подкасту – надихнути слухачів на підприємництво. DiY Podcast – це інтерв’ю з підприємцями малого й середнього бізнесу. Також є епізоди, присвячені відомим брендам і феноменам. Наприклад, ви можете дізнатися все про TikTok та як він допомагає розвиватися бізнесу. 2022 року подкаст отримав відзнаку команди Megogo Audio – організатора премії «Слушно».

Періодичність: раз на тиждень

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, YouTube


Сродна праця

Подкаст радіо Skovoroda та West Ukrainian Business Club – це історії підприємців, які живуть своєю справою. На думку українського філософа Григорія Сковороди, кожна людина, яка займається улюбленою справою, тобто сродною працею, досягне успіху. Авторка Уляна Салій працює над проєктом із 2020 року. Четвертий сезон під гаслом «Цінності на озброєння» розповідає, як трансформувався український бізнес під час війни, які виклики постали перед підприємцями, як втратити все та почати знову.

Періодичність: раз на місяць

Де послухати: Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor.fm


Реве та стогне ресторатор

Подкаст від української системи обліку Poster про бізнес для рестораторів і тих, хто прагне ними стати. Ведучі – Сашко Боїм та Лейла Туваклієва говорять з українськими рестораторами про сервіс, тренди та маркетинг, успіхи та невдачі, роботу під час війни. Перший випуск подкасту датовано вереснем 2022 року. «Реве та стогне ресторатор» можна не лише слухати, а й дивитися на YouTube.

Періодичність: раз на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Як вам вдалося

Подкаст про бізнес від медіа Vector та Genesis Academy. Головні герої – представники креативної економіки розповідають про розвиток компаній та продуктів. Авторка – головна редакторка Vector Ліза Бордунова розпитує про кейси, метрики для вимірювання успіху, критерії ухвалення рішень. Проєкт запустили в жовтні 2022 року. Уже є випуски із засновниками компаній monobank, Uklon, DOU, KOLO. Подкаст доступний на YouTube.

Періодичність: раз на тиждень

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


До і після

Подкаст журналіста Дениса Маракіна про підприємців, які не здаються. Як виживає бізнес під час війни, що відбувається з командами, виробництвом і маркетингом, звідки береться мотивація та як тягнути на собі зруйновану економіку – на ці запитання відповідають власники компаній і топменеджмент. У кінцевому випуску першого сезону автор поспілкувався з Андрієм Ремізовим – керівником офісу розвитку підприємництва та експорту при Кабінеті Міністрів України. Подкаст стартував у липні 2022 року. Наразі є 13 випусків.

Періодичність: двічі на місяць

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Nextech

Влад Ноздрачов – CEO Nextedo, співзасновник Superludi та Unit School of Business. У листопаді минулого року Влад відновив роботу над подкастом Wlad Nozdrachev, де розповідав як будувати бізнес і бути CEO в новій економіці. У новому сезоні автор сфокусується на технологіях, тож назва подкасту змінилася на Nextech. Штучний інтелект, Web 5.0, чіпи, які люди скоро вживлятимуть у мозок – є можливість дізнатися про це від людини, яка використовує АІ у власному освітньому бізнесі – школі підприємництва Nextedo.

Періодичність: раз на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Mind

Подкаст редакції Mind, де збираємо найцікавіші матеріали, що виходили протягом тижня. Дізнайтеся про помилки підприємців при виході на міжнародні ринки, навіщо українським військовим симулятор, які головні меседжі Мюнхенської конференції безпеки – 2023 та як скласти бізнес-план за допомогою Chat GPT.

Періодичність: двічі на тиждень

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts

Англомовні подкасти про бізнес

Англомовні подкасти – можливість не лише дізнатися щось нове, а й поліпшити рівень англійської.

a16z Podcast

Подкаст про технологічні та культурні тенденції, які впливають на бізнес. Автори – інвестори венчурного фонду Andreesen Horowitz запрошують на відверту розмову експертів і бізнес-лідерів з усього світу. Провокативні запитання, які ставлять автори, допомагають подивитися на бізнес-процеси під новим кутом. Епізоди також доступні на YouTube.

Періодичність: 4–5 випусків щотижня

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Made in Ukraine Tech Startup Edition

Подкаст про українські технологічні стартапи, побудований у форматі інтерв’ю. Автор – український журналіст Майк Бурик у такий спосіб намагається привернути увагу потенційних інвесторів до вітчизняних компаній.

Періодичність: раз на місяць.

Де послухати: Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts


Entrepreneurs On Fire with John Lee Dumas

Джон Лі Думас – один із перших, хто почав робити інтерв’ю з підприємцями. За 8 років роботи Джон зібрав понад 3000 інтерв’ю з власникам бізнес-імперій, серед яких Тоні Роббінс, Сет Годін, Тім Ферріс. Мета подкасту – надихати та ділитися стратегіями, які підштовхнуть на шлях підприємництва.

Періодичність: щодня

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, YouTube


Freakonomics Radio

Ведучий подкасту Стів Дабнер – американський журналіст, співавтор бестселерів «Фрікоекономіка», «СуперФрікономіка» та «Думай як фрік». Книжки в провокативній формі розповідають про соціальні та економічні процеси. Подкаст Стіва – це інтерактивне продовження книжок. Автор розповідає про приховану сторону звичайних подій і явищ. Серед співрозмовників Стіва нобелівські лауреати, інтелектуали та підприємці. Подкаст виходить із 2010 року і є одним із найпопулярніших в iTunes.

Періодичність: раз на тиждень.

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, YouTube


How I Built This with Guy Raz

Американський подкаст від Національного громадського радіо – NPR. Guy Raz – журналіст і подкастер, якого видання The New York Times називає «одним із найвідоміших подкастерів в історії». Подкасти Гая щомісяця завантажують 19,2 млн слухачів. How I Built This побудований на інтерв’ю з відомими підприємцями. Розмова сфокусована на перших кроках, які привели компанію до успіху. Подкаст рекомендований усім, хто потребує прикладів, що надихають. Автор також веде подкасти The Great Creators та Wisdom from the Top, де зустрічається зі знавцями своєї справи та топменеджерами всесвітньовідомих брендів.

Періодичність: п’ять разів на тиждень

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts


Planet Money

Ще один подкаст NPR, мета якого простими словами розповісти, як працює економіка. Інформація подається у формі цікавих історій із реального життя. В одному з епізодів, наприклад, розповідається, як американка залишила в спадок своїм котам $200 000 і що із цього вийшло.

Періодичність: п’ять разів на тиждень

Де послухати: Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло