«Клан Сопрано», «У всі тяжкі» і не тільки: чому ви не справжній серіаломан, якщо не бачили ці серіали

«Клан Сопрано», «У всі тяжкі» і не тільки: чому ви не справжній серіаломан, якщо не бачили ці серіали

Улюблений серіал Веса Андерсона і бонус для меломанів

Этот текст также доступен на русском
«Клан Сопрано», «У всі тяжкі» і не тільки: чому ви не справжній серіаломан, якщо не бачили ці серіали
Постер до серіалу «Краще телефонуйте Солу»
Фото: DR

Класику потрібно знати. Квітнева добірка пропонує побачити серіальну класику – можливо, ви чули назви цих культових проектів, але відкладали перегляд на потім. Зараз саме час познайомитися з ними ближче. Детально про те, чому вони дійсно того варті й це не одноразові історії «для фону», а кіно, яке змінить вас, – у матеріалі Mind.

«Клан Сопрано»

«Клан Сопрано», «Во все тяжкие» и не только: почему вы не настоящий сериаломан, если не видели эти сериалы

Оригінальна назва: The Sopranos

Рік: 1999–2007 (6 сезонів)

Тоні Сопрано – сучасний мафіозі, який переживає кризу середнього віку, намагається налагодити відносини з матір'ю, зберегти сім'ю і авторитет у своєму осередку мафії. Для італійців сім'я завжди на першому місці, що часто змушує йти на поступки, прощати недбайливих родичів на шкоду собі, вчиняти мудро, хоч і не завжди практично.

Усі актори після участі в «Клані Сопрано» прокинулися знаменитими, виконавець головної ролі Джеймс Гандольфіні отримав три премії «Еммі» і «Золотий глобус».

Можливо, частково «справжність» серіалу досягнуто через автобіографічність сюжету – творець серіалу Девід Чейз взяв за основу свої відносини з матір'ю, а також дитячі спогади з Нью-Джерсі. У «Сопрано» багато побудовано на сімейності – як у справах злочинних (читай: ділових), так і відносно до рідних – італоамеріканці відчувають себе в Америці чужими, хоча самі ж підкріплюють стереотипи про себе.

Чому варто дивитися. Це не просто історія про привабливого антигероя, який хоче кращого для своїх дітей і сім'ї, а й кінооповідання про невластиві риси справжнього «боса», та до того ж мафії – адже вони не ходять до психологів, не плачуть і не скаржаться. Серіал вважається культовим, бо знімався, як справжнє мистецьке кіно. Фанати люблять його за ретельно прописані сюжетні лінії кожного героя, відмінний саундтрек (ви точно захочете поставити пісню Alabama 3 – Woke Up This Morning на дзвінок телефону), звичайно ж, чорний гумор, а також переконливих і трошки карикатурних італійських гангстерів.


«У всі тяжкі» ( «Пуститися берега»)

«Клан Сопрано», «Во все тяжкие» и не только: почему вы не настоящий сериаломан, если не видели эти сериалы

Оригінальна назва: Breaking Bad

Рік: 2008–2013 (5 сезонів)

Уолтер Уайт – звичайний сім'янин, середньостатистичний американець, що скромно живе на зарплату шкільного вчителя. Але його амбіції куди більше за це. Коли у головного героя діагностують рак легенів, він, усвідомлюючи, що життя закінчується, повністю змінює його, бо не хоче бути тягарем. Тепер йому не просто потрібно утримувати сім'ю, в якій намічається поповнення, а й оплачувати вартісне лікування.

Уайт – геніальний хімік, тож починає варити найчистіший метамфетамін разом зі своїм колишнім учнем Джессі Пінкманом, заразом прибираючи конкурентів, борючись за виживання і завойовуючи небезпечний і злочинний світ, поступово добираючись до самої його верхівки.

Труднощі створює свояк Уайта – представник відділу по боротьбі з наркотиками, який опиняється на крок позаду такого собі Хайзенберга. Але ж той, за ким він безуспішно полює, підливає йому вино і готує разом з ним барбекю у вихідні.

Як не оступитися, щоб зберегти авторитет у близьких, і при цьому не кидати високоприбуткову справу?

Чому варто дивитися. Історія про моральний вибір. Головний герой готовий на все заради сім'ї, але все втрачає сенс, коли проти нього повстають ті, заради кого він пожертвував спокійним сном і щодня змушений викручуватись для підтримки легенди про старанного вчителя хімії. У цьому серіалі, як і в «Клані Сопрано», сюжет тримається на взаєминах батьків і дітей, непростих стосунках головних героїв між собою, адже брехня і недомовки рано чи пізно призводять до недовіри і сварок.

Окрема тема для роздумів – еволюція тандему учня Джессі та вчителя Уайта, партнерів, які часом готові вбити один одного – то в прямому, то в переносному сенсі, але час, який вони вимушені проводити разом, сприяє виникненню особливої, дивної прихильності.


«Краще телефонуйте Солу»

«Клан Сопрано», «Во все тяжкие» и не только: почему вы не настоящий сериаломан, если не видели эти сериалы

Оригінальна назва: Better Call Saul

Рік: 2015–2020 (5 сезонів, продовжений на шостий)

Спін-оф «У всі тяжкі», в якому мова йде про професійний і життєвий шлях адвоката Джиммі Макгілла, що еволюціонував, виріс з «Падаючого Джиммі» в Сола Гудмана – такий «щасливий» псевдонім і пара випадкових авантюр виводять його на небезпечних клієнтів з наркокартелю, які дуже добре платять.

Чому варто дивитися. Саме цей серіал в одному з інтерв'ю порадив подивитися режисер Вес Андерсон. Гумор. Саме самоіронія, а також легке ставлення до складних справ, фантазія і добре підвішений язик сотню раз рятували головного героя. Колись він з товаришем «розводив» випадкових відвідувачів барів на сотні баксів і жив одним днем. Такий спосіб життя привів його за ґрати. Витягнув його брат, професійний юрист, який вважає Джиммі втраченим і непотрібним для суспільства. Останній постійно завойовуватиме авторитет у брата і великих юридичних фірм, які виявляються занадто консервативними для такої волелюбної і творчої особистості, як Сол Гудман.

P.S. В «У всі тяжкі» є ще одне продовження – це «Шлях: У всі тяжкі. Фільм» (El Camino: A Breaking Bad Movie). Історія про нове життя Джессі Пінкмана, який пережив справжнє пекло перед тим, як звільнитися. У нього залишилося небагато грошей, щоб почати все з нуля. У фільмі використовуються флешбеки, щоб нагадати, які події трапилися з героєм у фіналі «У всі тяжкі».

«Клан Сопрано», «Во все тяжкие» и не только: почему вы не настоящий сериаломан, если не видели эти сериалы

Бонус – мінісеріал «Меломанка»

«Клан Сопрано», «Во все тяжкие» и не только: почему вы не настоящий сериаломан, если не видели эти сериалы

Оригінальна назва: High Fidelity

Рік: 2020 (1-й сезон)

У центрі сюжету – Роб, господиня бруклінського магазину вінілу. Фанатка музики зациклена на своїх колишніх. За допомогою друзів, нових музичних знайомств і улюбленої музики дівчина намагається розібратися в собі і закрити хворобливий гештальт невдалих відносин.

У головній ролі – Зої Кравіц, дочка Ленні Кравіца, яка вирішила переписати під себе книгу Ніка Хорнбі «Hi-Fi» 1995 року, переробивши головного героя в героїню.

Існує також екранізація цієї книги під назвою «Фанатик» 2000 року.

Чому варто дивитися. Лише десять серій по півгодини – хороший варіант для карантинного перегляду, якщо вам набридли серйозні детективи або ви шукаєте небанальну легку романтичну комедію. Тут присутній і тонкий стьоб над музичними фанатиками, й історії дорослішання, здавалося б, уже дорослих людей, і багато хорошої музики – Френк Заппа, Нік Дрейк, Девід Бові, Прінс, Пол Маккартні і Wings і не тільки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло