Думай про приємне: незабаром автомобіль читатиме думки водія

Думай про приємне: незабаром автомобіль читатиме думки водія

Nissan розробив технологію для зчитування окремих імпульсів мозку людини

Цей матеріал також доступний російською

Минулого тижня у Лас-Вегасі (США) пройшла наймасштабніша в світі щорічна виставка споживчої електроніки – CES. Презентовані на ній у нинішньому році продукти новітніх технологій демонструють дедалі більші можливості людства, і загалом покликані сприяти полегшенню повсякденного життя людини. Японський бренд Nissan представив на виставці CES 2018 свої продукти, створені в рамках проекту Nissan Intelligent Mobility, який демонструє підхід компанії до того, як автомобілі мають управлятися та інтегруватися у суспільство. Окрім презентації нових моделей автівок, глядачам були продемонстровані технології майбутнього для комфортного, безпечного і легкого водіння. 

Дійшовши висновку, що всі автопілотні технології зосереджені на отриманні інформації про обстановку на дорозі, при цьому ніхто ще не звертав уваги на найважливіший фактор – сприймання цієї ситуації водієм та його реакція, японський автовиробник Nissan зробив перше дослідження такого роду. Інженери підприємства адаптували медичну технологію, яка дозволяє зчитувати окремі імпульси мозку людини.

Тестували технологію Brain-to-Vehicle (B2V) як на симуляторах, так і на реальних дорогах. На водіїв одягали м'які шоломи з датчиками, за допомогою яких авто отримує інформацію просто з мозку людини. Тести показали, що система може передбачати наміри водія на 0,2-0,5 секунди раніше. Внаслідок прискорення реакції автомобіля на дії власного водія система, зокрема, дозволяє скоротити гальмівний шлях на 3-8 м, що неабияк сприятиме безпеці руху.

Ключова відмінність від традиційних безпілотних авто – вони беруть управління на себе і водій делегує їм контроль за своїм перевезенням. В той час як при застосуванні B2V досягається зворотний ефект – людина продовжує вести машину власноруч, але поїздка стає легшою й набагато приємнішою.

Зазначимо, 10 січня поточного року альянс Renault – Nissan – Mitsubishi оголосив про створення венчурного фонду Alliance Ventures, який планує за найближчі п'ять років інвестувати до $1 млрд у підтримку відкритих інновацій. Новий фонд спільно фінансуватиметься концернами Renault, Nissan і Mitsubishi Motors.

Прес-служба альянсу повідомила, що нове підприємство виступить як основний інструмент для стартапів, інвесторів і венчурної екосистеми. Зокрема, у перший рік роботи фонду Alliance Ventures – у 2018-му – планується інвестувати $200 млн в розробку автономних систем, електризації та впровадження штучного інтелекту в автомобілі наступного покоління. Надалі фонд планує інвестувати в розробки близько $200 млн щороку протягом наступних п'яти років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті