mind
Wow-технології: інтелект, емоції, уява

Wow-технології: інтелект, емоції, уява

Над чим зараз працює українська ІТ-компанія SoftServe

Цей матеріал також доступний російською

На карті глобального ринку технологій українська IT-індустрія надійно посіла одне із провідних місць. У спеціальному проекті, присвяченому вітчизняному IT-ринку, Mind розбирався, скільки кроків відділяє український IT-аутсорсинг від ринку продуктових стартапів. Щоб дізнатися про продукти, створені сервісними українськими компаніями, ми спілкувалися із власниками та топ-менеджерами найбільших IT-компаній України. 

Аутсорсингову IT-компанію SoftServe у 1993 році заснували у Львові два аспіранта «Львівської політехніки» – Ярослав Любінець і Тарас Кицмей. На світовому ринку технологій ця компанія працює понад 20 років, в її портфоліо виконані замовлення для більш ніж 350 компаній по всьому світові, в тому числі із Західної Європи, Канади та США. З SoftServe співпрацюють близько 5000 програмістів. За чисельністю фахівців в українських офісах вона поступається тільки білоруській EPAM.

Щодо Wow-технологій, над якими зараз працює українська ІТ-компанія, це, у першу чергу, розробки рішень, побудованих на нейронних мережах – Data Science, Workforce automation – тобто штучний інтелект і його складові. По-друге, це технології, пов'язані з emotional intelligence. Якщо у розпізнаванні об'єктів вже є суттєвий прогрес, то з розпізнаванням емоцій попереду ще багато роботи. SoftServe досягла істотних результатів, а одна з її розробок – BioLock – отримала багато нагород на технологічних конкурсах за свою інноваційність. В компанії також багато експериментують із віртуальною та доповненою реальністю. Один із останніх соціальних проектів із застосуванням доповненої реальності – Tustan AR.

Детальніше про те, де народжуються інновації, чому сервісні IT-компанії інвестують у власні продукти, як еволюціонує український високотехнологічний аутсорс і звідки беруться стартапи – читайте у дослідженні Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті