Коштовний розум: яких спеціалістів потребують Smart Cities

Коштовний розум: яких спеціалістів потребують Smart Cities

Та як інтернет речей робить життя людства комфортнішим та екологічнішим

Цей матеріал також доступний російською

Парковки, які містять датчики, що сповіщають водіїв про вільне місце; вуличне освітлення, яке починає працювати з появою перехожих; мобільні застосунки, які сигналять про потребу в невідкладній медичній допомозі або дозволяють отримати ліцензію на створення ресторану. Усе це – «розумні» міста.

«Найрозумнішими» ці міста є і тому, що їхня влада переконана: концепція Smart City полягає не тільки в облаштованих вулицях і діджиталізованих адміністративних послугах, але, у першу чергу, в комфорті громадян. Тому першочерговою складовою «розумного» міста є «розумні» будинки.

Серед міст, що стали взірцем такого підходу до організації життя, можна назвати Сингапур, Лондон, Сеул, Берлін, Токіо. У кожному з них життєвий простір організовано по-своєму, але спільне одне – надефективне використання високих технологій, зокрема – штучного інтелекту та інтернету речей. Це дає містянам змогу заощадити час, який у сучасних умовах є найціннішим ресурсом. А ще, звичайно, кошти.

Хоча Барселона поступилася званням «найрозумніше місто світу» Сінгапуру, до 2018 року вона надала близько 47 000 робочих місць у сфері інтернету речей, заощадила €42,5 млн на водокористуванні та забезпечила щорічні €36,5 млн у бюджет за рахунок «розумних» парковок.

А ось «розумний» Сінгапур – це в першу чергу «розумні» будинки. «Розумний» дім – це енергозберігаюче освітлення, wi-fi розетки, підключені до смартфонів, роботи-пилососи. І, звичайно ж, «розумні» лічильники, які забезпечують енергоефективність житла та економію.

Сьогодні «розумне» житло набуває все більшої популярності серед мешканців та забудовників. За прогнозами Cisco Systems, до 2050 року понад 60% населення планети проживатиме в містах. Саме тому зовсім скоро знадобиться велика кількість фахівців, які забезпечуватимуть функціонування «розумних» міст та будинків.

Поруч з ІТ-спеціалістами, розробниками мобільних застосунків та класичних знавців конкретних сфер, з’являться будівельники «розумних» доріг, IT-медики,  інформаційні стилісти чи проектувальники роботів. 

Серед найзатребуваніших професій, скоріш за все, опиняться такі:

Фахівець з машинного навчання (Machine Learning). Його завданням є навчити комп’ютер вирішувати складні задачі, які важко вирішити алгоритмічно. Саме ці фахівці «навчають» комп’ютери розпізнавати людські обличчя чи інші об’єкти, діагностувати захворювання, керувати автомобілем та «розумним» трафіком. Середня заробітна плата фахівців з машинного навчання у США – $140 000 на рік.

Архітектор хмарних систем (Cloud architect). Завданням хмарного архітектора є раціоналізація різноманітних застосунків і створення потенційно єдиної платформи для інтеграції міста з обраними застосунками (щодо парковки, освітлення, моніторингу датчиків, управління водою тощо). Середня річна зарплата архітектора хмарних систем у таких компаніях, як Amazon чи Microsft – $140 000. Проте в Україні цей напрямок лише почав розвиватися.

Дизайнер віртуальної реальності (VR). Ці спеціалісти створюють і забезпечують функціонування точної копії міста, яка існує на екрані в онлайн-режимі. Завдяки цьому жителі можуть дізнаватися про рівень забруднення в тому чи іншому районі, наявність заторів і вільного паркомісця. В залежності від ПЗ, розробники застосунків в Україні можуть заробляти від 25-100 тисяч грн на місяць.

Архітектор енергонульових (активних) будинків. Енергонульові будинки є не просто енергоефективними, вони здатні виробляти більше енергії, ніж споживати. За прогнозами, попит на таких спеціалістів почне рости у 2020 році. Їм знадобляться знання не лише в будівельній інженерії, але й, наприклад, в енергоаудиті.

Інженер з енергоефективності. «Розумне» місто повинне бути «стресостійким» і стабільним. Тому управління споживанням енергії відіграє важливу роль: не має значення, чи мова йде про один смартфон на батарею, чи комп’ютери в центрі обробки даних, які використовують мільйони кіловат електроенергії щорічно. В середньому такі спеціалісти у світі заробляють близько $85 000 на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло