«Укрзалізниця» приєдналася до Транскаспійського транспортного маршруту

«Укрзалізниця» приєдналася до Транскаспійського транспортного маршруту

Завдяки цьому Україна збільшить вантажну базу та обсяги вантажопотоку

«Укрзалізниця» приєдналася до Транскаспійського транспортного маршруту
фото Facebook Войцеха Балчуна

«Укрзалізниця» стала членом «Міжнародної асоціації «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут». Рішення було ухвалено одноголосно на засіданні загальних зборів і правління цього об'єднання.

Про це в Facebook повідомив керівник УЗ Войцех Балчун.

«Ми подали детальну інформацію про поточний стан компанії, ознайомили зі стратегією реформування «Укрзалізниці» на найближчі 5 років і висловили своє бажання приєднатись до такого перспективного проекту як «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут». Колеги з казахської, азербайджанської та грузинської залізниць високо оцінили наші кроки і потенціал УЗ. Тому прийняли нас до лав об’єднання і висловили зацікавленість у подальшій взаємній інтеграції можливостей залізниць, що тепер входять до розширеної асоціації ТМТМ», ─ написав він.

За словами Балчуна, Україна від цього об’єднання отримає нові шляхи для збільшення вантажної бази, зростання обсягів вантажопотоку та інші позитивні наслідки.

«Ставши сьогодні частиною цього транспортного коридору, ми отримали можливість впливати на стратегію його розвитку і позиціонування», ─ зазначив керівник УЗ.

Разом з тим, як зазначив сам керівник УЗ, поки що цей крок не несе конкретики: «Попереду ─ наповнення конкретним змістом домовленостей про наміри».

Слід зазначити, що процес входження України в Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут розтягнувся майже на рік ─ ще 17 травня 2016 року від імені «Укрзалізниці» в Тбілісі було підписано протокол про входження України в «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут».

Тоді ж було досягнуто домовленості про зниження комплексної ставки за перевезення 40-футового контейнера (FEU) від станції Ізов до кордону з КНР (Достик) з $5559 до $3980.

Разом з тим, демонстраційний рейс контейнерного потягу за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай, здійснений на початку 2016 року, поки що залишається єдиним з боку України на Транскаспійському маршруті.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло