Відомі попередні результати референдуму в Туреччині

Відомі попередні результати референдуму в Туреччині

Громадяни переважно проголосували за внесення змін до Конституції

Відомі попередні результати референдуму в Туреччині
карта з сайту Anadolu

Турецьке національне агентство Anadolu опублікувала перші результати референдуму про збільшення повноважень президента.

Дані опубліковані на окремому сайті, присвяченому референдуму.

Станом на 20:00 за київським часом в Туреччині опрацювали 97% бюлетенів після проведеного референдуму. Більшість, 51,54% проголосувала «так» ─ тобто за зміни до Конституції. «Проти» висловилися 48,56% виборців.

(оновлено) Після підрахунку 99,45% бюлетенів станом на 23.30 за розширення влади президента проголосували 51,37%, проти – 48,63% громадян.

Оновлені дані можна переглянути на сайті агентства Anadolu.

У референдумі щодо Конституційної реформи в Туреччині і за її межами взяло участь близько 55 мільйонів осіб.

Нагадаємо, в Туреччині в неділю 16 квітня пройшов референдум з питання про внесення суттєвих поправок у Конституцію країни. Голосування мало визначити, чи перейде країна на президентсько-парламентську форму правління.

Після внесення змін до Конституції президент зможе сам призначати міністрів та вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан та розпускати парламент.

Також він буде одночасно й очільником уряду, а посаду прем'єр-міністра скасують у 2019 році.

Крім того, Ердоган отримає можливість залишатися при владі упродовж двох п'ятирічних термінів ─ до 2029 року. А кількість депутатів у парламенті збільшиться з 550 до 600, і їх вибори проходитимуть в один день із президентськими – раз на 5 років.

Такі зміни призведуть фактично до диктатури в країні, попереджує опозиція.

У прокурдській Демократичній партії народів заявили, що під час підрахунку голосів мали місце фальсифікації на «3-4 відсоткових пунктів», повідомляє ВВС.

Там також заявили, що переслідування лідерів партії з боку влади і надзвичайний стан, в умовах якого було проведено референдум, кидають тінь на легітимність голосування.

Керівництво Республіканської народної партії також сказало, що буде оскаржувати до 60% голосів.

Новина оновлюється.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло