Сальвадор першим у світі заборонив видобуток металів
Шкода для екології перевищила економічну вигоду від розробки родовищ

Сальвадор став першою країною у світі, в якій заборонено видобуток металів. Про це повідомляє агентство AFP.
Після тривалих дискусій із видобувними магнатами в країні зрештою заборонена «розвідка, розробка, видобуток і переробка металевих корисних копалин», сказано в тексті закону, опублікованому в четвер.
Закон набуде чинності після підписання президентом Санчесом Сереном.
Ця заборона покликана захистити жителів сільської місцевості від проектів із видобутку металів, які загрожують їхнім землям.
«Цей закон вкрай необхідний в умовах, коли видобувна промисловість не приносить ніякого прибутку нашій країні, натомість серйозно забруднює навколишнє середовище і водні ресурси», ─ зазначив президент Екологічного об’єднання Сальвадору Маурісіо Сермено.
Держава Сальвадор у Центральній Америці є однією із найзабрудненіших країн світу.
«Сальвадор увійшов в історію як перша країна, яка повністю заборонила розробку шахт і видобуток металів», ─ схвально відгукнулася компанія MiningWatch, яка займається екологічним контролем за видобутком корисних копалин.
Деякі країни Латинської Америки отримують чималі прибутки від експорту мінералів, але мешканці цих країн потерпають від екологічних проблем у регіоні.
MiningWatch сподівається, що прийняття цього закону в Сальвадорі стане прикладом для інших країн.
Цього місяця канадсько-австралійська золотовидобувна компанія OceanaGold програла судовий позов щодо повернення їй дозволу вести видобуток.
У сусідній Гватемалі сільські громади ведуть війну з гірничодобувними проектами з Канади і США.
Нікарагуа нещодавно відкинула проекти канадської золотовидобувної компанії B2.
Країни Центральної Америки, такі як Гватемала, Сальвадор і Гондурас ─ є одними з найбідніших в регіоні.
Але як показали нещодавні дослідження, видобуток металів приносить мізерні прибутки їхнім економікам і порівняно невелику кількість робочих місць.
Нагадаємо, Великобританія 21 квітня провела перший робочий день у межах всієї країни без використання вугілля. Без вугілля було проведено 24 години ─ це вперше з початку промислової революції. Використовувалися інші види енергії, в тому числі відновлювані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].