Вихід платний: ЄС підвищив суму компенсації за Brexit

Вихід платний: ЄС підвищив суму компенсації за Brexit

Британії доведеться заплатити 100 млрд євро за вихід із Євросоюзу

Вихід платний: ЄС підвищив суму компенсації за Brexit
фото The Duran

Євросоюз на вимогу Франції та Німеччини підвищив для Британії суму компенсації за Brexit до 100 млрд євро. Секретар з питань Brexit Девіс заявив, що Британія їх не платитиме. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на Financial Times.

Раніше Євросоюз оголошував суму компенсації в 60 млрд євро.

За прямим запитом кількох держав-членів ЄС учасники переговорів щодо Brexit переглянули свої початкові розрахунки, щоб збільшити суму компенсації за вихід з блоку для Британії. Кошти, сплачені Об’єднаним Королівством, планують направити на адміністрування ЄС в 2019 і 2020 роках.

Зазначається, що в найближчі десятиліття сума, виплачена Британією, буде нижчою за 100 млрд євро, проте більш суворий підхід до невиконаних зобов'язань значно збільшує суму в 60 млрд євро, раніше згадану президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером.

При цьому прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей відкидає можливість сплатити ці рахунки. На нещодавньому обіді з Юнкером вона заявила, що будь-які фінансові умови будуть розглядатися лише у зв’язку з укладенням торговельної угоди до 2019 року.

У середу секретар з питань Brexit Девід Девіс заявив, що Великобританія «не платитиме 100 млрд євро».

«Нам ніхто не пред’явив таку цифру», ─ зазначив він. Девіс відмовився уточнити, скільки Великобританія готова заплатити, підкреслюючи, що «те, що ми повинні зробити ─ це докладно обговорити права і обов'язки».

За розрахунками Financial Times, новий чистий показник компенсації для Великобританії складе 75 млрд євро після врахування частки Великобританії у витратах ЄС та погашених кредитів.

Нагадаємо, Мей очікує «жорстких» переговорів з ЄС щодо Brexit. Лідери ЄС зайняли жорстку позицію щодо майбутніх переговорів із Великобританією.

Як повідомлялося, МВФ у своєму останньому звіті прогнозує, що Британія вийде з п’ятірки економічно найрозвиненіших країн в результаті Brexit.

З 29 березня після офіційної процедури Британія та ЄС розпочали дворічний процес переговорів щодо умов припинення 44-річного партнерства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло