Компанія Apple коштує на 40% дорожче за Чикаго

Компанія Apple коштує на 40% дорожче за Чикаго

Однак «Велике яблуко» все ще більше, ніж Apple

Технологічні компанії виросли настільки, що перевершили економічну цінність великих американських міст.

Про це повідомляє Markerwatch, посилаючись на дані великого інвестиційного банку Bank of America-Merrill Lynch, який порівнював капіталізацію ринкової компанії з внутрішнім валовим продуктом міст. 

Зараз ринкова капіталізація Apple становить близько $803 млрд, що на 38% перевищує ВВП Чикаго, який за 2016 рік склав $581 млрд. Міжнародний конгломерат компаній Alphabet, до якого входить Google, має ринкову капіталізацію у розмірі$ 657,9 млрд.

В той час як компанії Alphabet ще далеко до рівня найбільших міст, Apple відстає від Лос-Анджелеса менш ніж на 4%, який минулого року мав ВВП у $832 млрд і став другим за величиною містом у країні за цим показником.

Тим не менш, розробник iPhone знаходиться далеко від верхньої позиції. Apple доведеться вирости приблизно на 85%, щоб перевершити ВВП «Великого яблука», міста Нью-Йорк, чий ВВП за минулий рік склав $1,483 трлн.

В той час як деякі аналітики припускають, що компанія Apple зможе перевершити позначку у $1 трлн протягом 18 місяців, що стало б безпрецедентним випадком, «місто, яке ніколи не спить», може зберігати спокій. Навіть якщо об’єднати Apple та Alphabet, Нью-Йорк все одно буде більшим на 2%.

Однак сукупна вартість двох компаній у розмірі $1,54 трлн перевершить фінансовий сектор Японії та і Єврозони. Bank of America вважає це «захоплюючим статистичним показником».

Нагадаємо, акції Apple зростають на очікуваннях продажів нового iPhone. Лише за останній рік капіталізація зросла на $300 млрд. Для подальшого зростання компанія здійснює низку кроків, таких як перехід на сонячну енергію, інвестиції у розвиток інноваційних технологій, зокрема штучного інтелекту, а також іде назустріч побажанням своїх клієнтів, як у випадку із смарт-годинником Apple Watch

Втім, технологічні гіганти Apple та Alphabet  отримали нового конкурента – китайська компанія Tencent поповнила ряди найбільших компаній світу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті