Гройсман про УЗ: компанії потрібна незалежна наглядова рада

Гройсман про УЗ: компанії потрібна незалежна наглядова рада

Коментувати ймовірність відставки найближчим часом Войцеха Бальчуна прем’єр відмовився

Кабмін ухвалить рішення щодо продовження контракту з керівником державної компанії «Укрзалізниця» Войцехом Бальчуном після заслуховування відповідного звіту, а натомість вважає за потрібне продовження корпоратизації компанії та формування у ній незалежної Наглядової ради.

Про це сказав прем’єр Володимир Гройсман в інтерв’ю Ліга.net, передає урядова прес-служба.

«Що треба робити з «Укрзалізницею»? Треба провести корпоратизацію підприємства. Незалежна Наглядова рада – ось що потрібно. Я поставив таке завдання. І якщо вже перезавантажувати менеджмент, то не тільки главу правління, а все правління. Треба привести кращих фахівців, щоб вони розвивали компанію. А держава визначить критерії оцінки їх діяльності», – сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр відмовився поки що коментувати ймовірність відставки найближчим часом Войцеха Бальчуна.

«Ми визначимо день і дату, коли Бальчун відзвітує про свою роботу за рік. Після цього уряд буде визначатися. Він працював на контракті, зараз працює за трудовим законодавством. Рішення про його контракт уряд прийме після його звіту. Поки у мене дуже багато суперечливої інформації. Одні кажуть, що його (Бальчуна) команда нормально працює, інші – погано. Одні кажуть, що вони чесні, інші – що корумповані», – сказав Володимир Гройсман.

На його переконання, в управління державними компаніями слід приводити професійних людей.

«Не по блату чи не за партійною приналежністю, чи не за квотним принципом. Тоді ситуація буде виглядати зовсім інакше», – впевнений Гройсман.

Нагадаємо, 5 червня завершився річний контракт голови правління «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна. І відтепер Кабміну належить вирішити, чи продовжувати з ним співпрацю. Перед цим Бальчун має відзвітувати перед урядом про результати року своєї роботи.

В одному з публічних виступів міністр інфраструктури Володимир Омелян якось сказав: «Ми призначили Бальчуна великою кров’ю. І тому хотіли б, щоб він став зіркою, а не чорною дірою». Mind дослідив, які здобутки та провали після року керування можна записати й Войцеху Бальчуну в актив.

Зазначимо, контракт з головою правління «Укрзалізниця» формально продовжено до 5 червня 2019 року, оскільки, спираючись на правила ст. 39-1 КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія договору вважається продовженою на невизначений термін. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло