Українці можуть працевлаштуватися в Польщі, в’їхавши в країну без візи

Українці можуть працевлаштуватися в Польщі, в’їхавши в країну без візи

Польське законодавство навіть дозволяє залишатися там більш як на 90 днів

Українці можуть працевлаштуватися в Польщі, в’їхавши в країну без візи
Фото УНIАН

Польща – єдина європейська країна, де українці, що в’їхали за безвізовим режимом, можуть влаштуватися на роботу. В інших країнах Європи таке право мігрантам не надається – дозволено лише туризм.

Польща ж уже давно зрозуміла користь і вигоду від дешевшої української робочої сили і відчиняє всі двері, аби спростити в’їзд у країну і працевлаштування тим українцям, які їдуть саме з цією метою. Про це розповідає «Українська правда», посилаючись на офіційне роз’яснення польських прикордонників.

Польській економіці справді потрібні українські робочі руки, а бізнес веде фактично лобістську кампанію щодо полегшення процедури працевлаштування та легалізації іноземців, зазначає видання.

Польща наразі є єдиною країною Шенгенської зони і єдиною країною ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо на оформлять додаткові документи, вже прибувши на місце працевлаштування.

При цьому варто наголосити, що раніше, до введення безвізового режиму, українці такого права не мали. Тому це суттєве полегшення для заробітчан.

Крім того, якщо за безвізом можна лишатися в ЄС не більше 90 днів із кожних 180 днів, то польське законодавство дає мігранту право легально лишитися в Польщі навіть на термін, довший за 90 днів, акцентує видання.

Для цього потрібно подати папери до воєводського відділу справ іноземців до завершення терміну легального перебування у країні, тобто не пізніше ніж на 90-й день.

Нагадаємо, з 11 червня 2017 року набрало чинності рішення Європейського Союзу про безвізові поїздки для громадян України..

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті