Вовк хоче заблокувати НАБУ доступ до документів НКРЕКП

Вовк хоче заблокувати НАБУ доступ до документів НКРЕКП

Суд надав детективам бюро доступ до документів, що знаходяться у головному офісі НКРЕКП

Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було відмовлено у роз’ясненні щодо документів НКРЕКП, право вилучити які отримало НАБУ. Таке рішення ухвалив Солом’янський районний суд м. Києва.

Про це повідомляють Наші Гроші.

25 травня суд надав детективам НАБУ доступ до речей та документів, які знаходяться в центральному офісі НКРЕКП. У документах містяться розрахунки формування (встановлення, обчислення) прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії у період 2014-2017 років, постанови НКРЕКП про затвердження оптової ціни на електроенергію в цей період та тарифів на неї.

Бюро також будо зацікавлене у документах генеруючих компаній теплових електростанцій, а саме «Центренерго», «Донбасенерго», «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Східенерго», «ДТЕК Західенерго», які надходили до в період 2014-2017 років та листи, які надходили від виконавчих органів влади з відомостями щодо прогнозного балансу електричної енергії ОЕС України, прогнозних обсягів відпуску електричної енергії в ОРЕ та прогнозної структури палива теплових електростанцій у відповідний період часу, видобутку енергетичного вугілля та наявних запасів його на відповідний період часу, погоджень Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за період 2014-2017 роки.

НКРЕКП звернувся до суду з проханням роз’яснити, про які саме документи йде мова і чи має право НАБУ їх вилучити. Суд постановив, що це прохання голови НКРЕКП фактично ініціює внесення змін до попередньої ухвали суду, яка задовольнила клопотання НАБУ, а тому його відхилив.

Нагадаємо, з квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою «Роттердам+доставка морем+перевалка у порту». Це спричинило стрімкий ріст тарифів для ТЕС.

75% теплової генерації належить компанії ДТЕК Ріната Ахметова, набагато менше виробляють державне «Центренерго» та «Донбасенерго», яке пов’язують з Олександром Януковичем.

Після введення в дію «роттердамської» формули єврооблігації  ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скупкою займалась компанія ICU.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу «Роттердам+».

Наразі група «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) планує залучити $ 200 млн до власного фонду управління проблемними активами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло