Російські хакери атакували енергетичну систему Північної Ірландії
Метою хакерів було отримати паролі до системи управління енергосектором

Хакери, які підтримуються російським урядом, атакували Національну енергетичну мережу в деяких частинах Обʼєднаного королівства, повідомляє в суботу The Times.
Зловмисники, які атакували енергетичний сектор Республіки Ірландія, збиралися проникнути в систему і взяти її під контроль, вважають аналітики безпеки. Це дало б їм можливість вибивати частини мережі в Північній Ірландії.
Кібератака на Раду з питань постачання електроенергії Ірландії (ESB) сталася в червні. Хакери розсилали інженерам, що мають доступ до систем контролю енергосистем, листи, в яких містилися шкідливі програми. Листи, зокрема, виглядали як скарги на роботу однієї з електростанцій, при цьому злочинці намагалися змусити співробітників компанії завантажити шкідливі файли. Ряд послань був оформлений у вигляді заяви про працевлаштування і містив вкладення, стилізоване під резюме.
Ця кібератака не привела до збоїв в роботі енергосистеми, але зловмисники могли викрасти конфіденційну інформацію, включаючи паролі.
Експерти в сфері безпеки вважають, що Ірландія стала випробувальним полігоном для воєн у кіберпросторі, які ведуть команди ГРУ РФ, і однією з кількох країн ЄС, які РФ прагне дестабілізувати.
У посольстві РФ у Великобританії заявили, що у газети немає жодних доказів про причетність Кремля до цих кібератак.
* * *
Нагадаємо, Міністерство внутрішньої безпеки США і ФБР в червні попередило енергетичні компанії, що невстановлені хакери націлюються на об’єкти ядерної, енергетичної та критичної інфраструктури.
24 лютого стало відомо, що Кремль використовує елітну групу хакерів, підконтрольних ГРУ Генштабу РФ.
Як писали світові ЗМІ, угрупування російських хакерів ─ Cozy Bear (APT29) та Fancy Bear (APT28) внаслідок кібератак на сервери Демократичної партії США отримали несанкціонований доступ до внутрішньої інформації партії.
Викрадення й публікація листів з архіву Демократичної партії досить відчутно вдарили і по іміджу партії, і по репутації головного претендента у президенти – Хілларі Клінтон, внаслідок чого на виборах переміг Дональд Трамп. Американська розвідка впевнена у причетності російського уряду до цих кібератак.
У лютому про атаки з боку російських хакерів заявили спецслужби Норвегії. Тоді ж в Росії було оголошено про створення «військ інформаційних операцій».
Міністр оборони Данії Клаус Фредеріксен заявив, що група російських хакерів зламала електронну пошту деяких працівників Міністерства оборони Данії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].