Bellingcat: МН17 було збито із російського «Бука 332»

Bellingcat: МН17 було збито із російського «Бука 332»

Перехоплені розмови, геолокаційні дані, свідчення очевидців, фото та відеоматеріали беззаперечно вказують, що винуватцем трагедії були збройні сили Росії

Bellingcat: МН17 було збито із російського «Бука 332»
фото Shutterstock

Експерти дослідницької групи Bellingcat після півторарічного розслідування дійшли висновку, що літак малайзійських авіаліній рейсу МН17 було збито пострілом з ракетної установки «Бук 332» збройних сил Росії. Про це йдеться у доповіді групи, опублікованій до третьої річниці трагедії.

Експертам вдалось встановити весь маршрут переміщень ракетної установки. В період 23-25 червня 2014 року 53 зенітна ракетна бригада підігнала транспортні засоби до російсько-українського кордону, серед яких був і «Бук 332». 17 липня 2014 року установка вже була в Україні. З Донецьку «Бук 332» транспортували на схід через підконтрольну сепаратистам територію до Сніжного, звідки установку перегнали на південь від міста, там і було здійснено постіл по літаку.

Bellingcat: МН17 було збито із російського «Бука 332»

Bellingcat повідомляє, що далі «Бук» транспортували Луганщиною, при чому на світлинах видно, що ракетній установці бракувало однієї ракети.

Bellingcat: МН17 було збито із російського «Бука 332»

21 липня 2014 року Міністерство оборони РФ надало сфабриковану інформацію щодо траєкторії польоту літака рейсу МН17 та неправдиві радіолокаційні дані. Крім того, за його версією, стріляли з території, підконтрольної збройним силам України. В документі ж йдеться, що немає жодних свідчень того, що українські «Буки» знаходились в районі трагедії.

Повідомляється, що зараз Міжнародна Слідча Група має близько 100 підозрюваних, які можуть бути причетні до запуску ракети або її транспортування. Завдяки перехопленню розмов та свідченням очевидців довелось встановити особи маже всіх підозрюваних. Втім залишилось визначити роль, яку відігравав кожен з потенційно причетних. Об’єднана слідча група продовжує працювати і не береться сказати скільки ще часу піде на розслідування.  

Нагадаємо, через три роки після трагедії продовжують відкриватись нові важливі деталі, зокрема, як стало відомо, за 17 годин до катастрофи Росія ввела обмеження на польоти цивільної авіації у районі, де велись бойові дії. 

Як повідомлялось, справи підозрюваних у збитті рейсу МН17, під час якого загинули 298 осіб, будуть розглядатись в рамка національної юрисдикції Нідерландів. 7 липня Україна та Королівство Нідерландів підписали угоду про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло