Гостомельський аеропорт можуть перетворити на базу для лоукостерів
Літати туди запропонують і Ryanair

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловився за активний розвиток аеропорту «Гостомель», який сьогодні слугує базою для літаків ДП «Антонов» і авіакомпанії «Авіалінії Антонова», і перетворення його в базовий аеропорт для лоукостерів – в тому числі ірландського Ryanair.
Як повідомила прес-служба уряду, про це прем’єр заявив на спецнараді з питань розвитку авіасполучення і ведення переговорного процесу з лоукост-перевізниками.
«Ми виступаємо за єдині правила (залучення авіакомпаній), в тому числі для лоукостерів. При цьому у нас є різні аеропорти, є аеропортові термінали. Тож потрібна програма і нові правила залучення авіаперевізників», – сказав Гройсман.
Він підкреслив, що шлях залучення авіакомпаній у найбільший в Україні міжнародний аеропорт «Бориспіль» (Київ) – зрозумілий. Але, окрім «Борисполя», столиця має ще два аеропорти – «Київ» та Гостомель. І розвивати їх також необхідно.
Окремо Володимир Гройсман висловився за розвиток аеропорту «Гостомель», перетворення його на базовий аеропорт для лоукостерів – в тому числі ірландського лоукост-перевізника Ryanair. Прем’єр запропонував розробити проектну документацію розвитку аеропорту «Гостомель» із визначенням вартості всіх необхідних робіт.
За підсумками наради її учасники вирішили продовжити політику активного залучення лоукостерів до України – і не однієї компанії, а декількох, опрацювати в якості тимчасового рішення надання умов для лоукостерів в аеропортах «Бориспіль» або «Жуляни» терміном на один рік, а за цей час перетворити аеропорт «Гостомель» в аеропорт для лоукост-перевізників. Окрім того, умовою залучення лоукостерів має стати входження перевізників в регіональні аеропорти України.
Володимир Гройсман окремо наголосив на необхідності відновлення та завершення переговорів з Ryanair і доручив Міністерству інфраструктури України проінформувати інші авіакомпанії про умови залучення перевізників в Україну.
Зазначимо, за прогнозами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, переговори з лоукостером Ryanair щодо початку роботи в Україні можуть завершитися за декілька тижнів.
За його словами, президент, прем’єр-міністр, Міністерство інфраструктури і керівництво аеропорту «Бориспіль» вже мають єдину позицію щодо лоукостера.
Нагадаємо, 5 липня гендиректор аеропорту Павло Рябікін повідомив, що представники аеропорту «Бориспіль» підписали договір з Ryanair та направили його до головного офісу авіакомпанії.
Рябікін тоді підкреслив, що більшість, але не всі бажання Ryanair у контракті відображені. Зокрема, аеропорт відмовився надати знижку у 80% на напрямок Київ – Лондон, а для лоукостера цей напрямок є одним з найпривабливіших.
10 липня вранці відбулася прес-конференція гендиректора аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна, на якій зокрема було оголошено, що аеропорт не може врахувати всі вимоги Ryanair.
Після заяви гендиректора аеропорту про глухий кут в переговорах з Ryanair, авіакомпанія припинила продаж квитків. А надвечір 10 липня Ryanair офіційно оголосила про відмову від виходу на український ринок.
Причиною відмови перевізник назвав нездатність аеропорту «Бориспіль» дотримуватися угоди, досягнутої в Мінінфраструктури з представниками аеропорту і нинішнім гендиректором підприємства Павлом Рябікіним у березні цього року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].