Гостомельський аеропорт можуть перетворити на базу для лоукостерів

Гостомельський аеропорт можуть перетворити на базу для лоукостерів

Літати туди запропонують і Ryanair

Гостомельський аеропорт можуть перетворити на базу для лоукостерів
Фото УНIАН

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловився за активний розвиток аеропорту «Гостомель», який сьогодні слугує базою для літаків ДП «Антонов» і авіакомпанії «Авіалінії Антонова», і перетворення його в базовий аеропорт для лоукостерів – в тому числі ірландського Ryanair.

Як повідомила прес-служба уряду, про це прем’єр заявив на спецнараді з питань розвитку авіасполучення і ведення переговорного процесу з лоукост-перевізниками.

«Ми виступаємо за єдині правила (залучення авіакомпаній), в тому числі для лоукостерів. При цьому у нас є різні аеропорти, є аеропортові термінали. Тож потрібна програма і нові правила залучення авіаперевізників», – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що шлях залучення авіакомпаній у найбільший в Україні міжнародний аеропорт «Бориспіль» (Київ) – зрозумілий. Але, окрім «Борисполя», столиця має ще два аеропорти – «Київ» та Гостомель. І розвивати їх також необхідно.

Окремо Володимир Гройсман висловився за розвиток аеропорту «Гостомель», перетворення його на базовий аеропорт для лоукостерів – в тому числі ірландського лоукост-перевізника Ryanair. Прем’єр запропонував розробити проектну документацію розвитку аеропорту «Гостомель» із визначенням вартості всіх необхідних робіт.

За підсумками наради її учасники вирішили продовжити політику активного залучення лоукостерів до України – і не однієї компанії, а декількох, опрацювати в якості тимчасового рішення надання умов для лоукостерів в аеропортах «Бориспіль» або «Жуляни» терміном на один рік, а за цей час перетворити аеропорт «Гостомель» в аеропорт для лоукост-перевізників. Окрім того, умовою залучення лоукостерів має стати входження перевізників в регіональні аеропорти України.

Володимир Гройсман окремо наголосив на необхідності відновлення та завершення переговорів з Ryanair і доручив Міністерству інфраструктури України проінформувати інші авіакомпанії про умови залучення перевізників в Україну.

Зазначимо, за прогнозами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, переговори з лоукостером Ryanair щодо початку роботи в Україні можуть завершитися за декілька тижнів

За його словами, президент, прем’єр-міністр, Міністерство інфраструктури і керівництво аеропорту «Бориспіль» вже мають єдину позицію щодо лоукостера.

Нагадаємо, 5 липня гендиректор аеропорту Павло Рябікін повідомив, що представники аеропорту «Бориспіль» підписали договір з Ryanair та направили його до головного офісу авіакомпанії.

Рябікін тоді підкреслив, що більшість, але не всі бажання Ryanair у контракті відображені. Зокрема, аеропорт відмовився надати знижку у 80% на напрямок Київ – Лондон, а для лоукостера цей напрямок є одним з найпривабливіших. 

10 липня вранці відбулася прес-конференція гендиректора аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна, на якій зокрема було оголошено, що аеропорт не може врахувати всі вимоги Ryanair.

Після заяви гендиректора аеропорту про глухий кут в переговорах з Ryanair, авіакомпанія припинила продаж квитків. А надвечір 10 липня Ryanair офіційно оголосила про відмову від виходу на український ринок.

Причиною відмови перевізник назвав нездатність аеропорту «Бориспіль» дотримуватися угоди, досягнутої в Мінінфраструктури з представниками аеропорту і нинішнім гендиректором підприємства Павлом Рябікіним у березні цього року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті