Bitcoin Cash приречений на швидке знецінення – експерт

Bitcoin Cash приречений на швидке знецінення – експерт

Якщо ж новостворений ланцюжок втримається на ринку, то дуже скоро він матиме дуже мало спільного з біткойнами як такими

Bitcoin Cash приречений на швидке знецінення – експерт
Фото: Shutterstock

Старт нової криптовалюти, альтернативної широковідомому Bitcoin, навряд чи стане успішним.  Розкол в ланцюзі біткоін – блокчейн, спрогнозований на 15:50 за Києвом сьогодні, суперечить логіці класичного майнингу (продукування віртуальних грошей. – Mind).

Такої точки зору дотримується голова правління Альпарі Банку Дмитро Яковлєв.

«За логікою блокчейну,  розколу ланцюжка (якщо брати класичний алгоритм майнінгу) бути не може. Рано чи пізно один ланцюжок блоків зрештою вмирає на користь довшого ланцюжка, який підтверджується на боці більшості майніка», – зазначив він у коментарі  для Mind.

За словами Дмитра Яковлєва,  якщо ініціатори розділення ланцюжків намагатимуться змінити алгоритм, утвориться нова гілка валюти, але це вже будуть не біткоіни. «Це буде сурогат, і котируватися він буде інакше – з великим знеціненням», – говорить експерт.

Сутність біткойна полягає в тому, що блокчейн – це єдиний ланцюг. Що має свій єдиний початок і кінець.  А будь-яка зміна алгоритму породжує нову монету з новим циклом і природою емісії. «Це як запустити вексельний обіг під забезпечення грошей на банківських рахунках. Але що станеться з вексельним ланцюжком, якщо один з контрагентів виявиться банкрутом? Весь ланцюжок впаде», – переконаний Дмитро Яковлєв.

Нагадаємо, «хардфорк» (розвилка, розділення. – Mind) має відбутися сьогодні через те, що пул китайських майнерів не погодився з параметрами оновлення, відомого як SegWit2x, що збільшить обчислювальний блок з 1 до 2 МБ.

Незгодні знаходяться в чисельній меншості, але за ними стоять гігантські китайські «ферми» з видобутку біткоінів – ангари, заставлені стелажами з графічними процесорами, що «видобувають» криптовалюту.

Творці нової системи стверджують, що вона краще захищена від атак повторного відтворення і стирання.

Отримати нову криптовалюту зможуть тільки ті користувачі, що самостійно контролюють свої приватні ключі. А також ті, хто користується послугами посередників (біткоін-бірж і електронних гаманців), які підтримали введення Bitcoin Cash. 

Дещо раніше Mind розглядав основні характеристики віртуальних грошей і перспективи їхнього розвитку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло