Bitcoin Cash приречений на швидке знецінення – експерт
Якщо ж новостворений ланцюжок втримається на ринку, то дуже скоро він матиме дуже мало спільного з біткойнами як такими

Старт нової криптовалюти, альтернативної широковідомому Bitcoin, навряд чи стане успішним. Розкол в ланцюзі біткоін – блокчейн, спрогнозований на 15:50 за Києвом сьогодні, суперечить логіці класичного майнингу (продукування віртуальних грошей. – Mind).
Такої точки зору дотримується голова правління Альпарі Банку Дмитро Яковлєв.
«За логікою блокчейну, розколу ланцюжка (якщо брати класичний алгоритм майнінгу) бути не може. Рано чи пізно один ланцюжок блоків зрештою вмирає на користь довшого ланцюжка, який підтверджується на боці більшості майніка», – зазначив він у коментарі для Mind.
За словами Дмитра Яковлєва, якщо ініціатори розділення ланцюжків намагатимуться змінити алгоритм, утвориться нова гілка валюти, але це вже будуть не біткоіни. «Це буде сурогат, і котируватися він буде інакше – з великим знеціненням», – говорить експерт.
Сутність біткойна полягає в тому, що блокчейн – це єдиний ланцюг. Що має свій єдиний початок і кінець. А будь-яка зміна алгоритму породжує нову монету з новим циклом і природою емісії. «Це як запустити вексельний обіг під забезпечення грошей на банківських рахунках. Але що станеться з вексельним ланцюжком, якщо один з контрагентів виявиться банкрутом? Весь ланцюжок впаде», – переконаний Дмитро Яковлєв.
Нагадаємо, «хардфорк» (розвилка, розділення. – Mind) має відбутися сьогодні через те, що пул китайських майнерів не погодився з параметрами оновлення, відомого як SegWit2x, що збільшить обчислювальний блок з 1 до 2 МБ.
Незгодні знаходяться в чисельній меншості, але за ними стоять гігантські китайські «ферми» з видобутку біткоінів – ангари, заставлені стелажами з графічними процесорами, що «видобувають» криптовалюту.
Творці нової системи стверджують, що вона краще захищена від атак повторного відтворення і стирання.
Отримати нову криптовалюту зможуть тільки ті користувачі, що самостійно контролюють свої приватні ключі. А також ті, хто користується послугами посередників (біткоін-бірж і електронних гаманців), які підтримали введення Bitcoin Cash.
Дещо раніше Mind розглядав основні характеристики віртуальних грошей і перспективи їхнього розвитку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].