Європейський інвестиційний банк назвав умови надання €100 млн «Укрзалізниці»

Європейський інвестиційний банк назвав умови надання €100 млн «Укрзалізниці»

Кошти будуть використані для придбання приміських електропотягів

Європейський інвестиційний банк назвав умови надання €100 млн 	«Укрзалізниці»
Фото eib.org

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) назвав головні умови надання кредиту в розмірі 100 млн євро для закупівлі приміських поїздів “Укрзалізниці”. Серед них: обов'язкове завершення реформування галузі, чіткий розподіл по господарським напрямками і функціях, а також співпраця з місцевими органами влади.
Про це стало відомо під час зустрічі представників ПАТ «Укрзалізниця» і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Києві, повідомляє прес-служба “Укрзалізниці”.

Серед умов надання кредиту іноземні банкіри також зазначають укладання договорів між обласними адміністраціями і ПАТ «Укрзалізниця» – так званих договорів про публічні послуги.

«Такі договори – широка світова практика, вони визначають функції і відповідальність замовника – місцеві органи влади, і перевізника – в даному випадку ПАТ» Укрзалізниця «. Зокрема, такими договорами чітко зафіксовані параметри обсягів і якості перевезень, а також покриття недоотриманих внаслідок тарифного регулювання доходів для забезпечення беззбитковості перевезень « – наголошується в повідомленні.

За підрахунками «Укрзалізниці», проект дозволить придбати 5-6 нових електропоїздів.

Як зазначив директор з пасажирських перевезень і сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків, ЄІБ також наполягає на проведенні відкритого міжнародного тендеру на придбання нових електропоїздів без пріоритету для будь-яких виробників. Окремою умовою також є надання державних гарантій по кредиту.

Ще однією вимогою є забезпечення якісного сервісу при здійсненні приміських перевезень у відповідності з європейськими регламентами. Зокрема, мова йде про впровадження електронних розрахунків за перевезення, технічний і санітарний стан електропоїздів.

Як відзначають в «Укрзалізниці» існуючий парк електропоїздів зношений на 85,9% і потребує оновлення.

Варто зазначити, що з початку 2017 року чистий прибуток ПАТ «Укрзалізниця» зріс на 3,9 млрд грн, а інвестиції – на 180%.

Доходи компанії зросли на 5,6 млрд грн і становили 35,3 млрд грн (+ 17,6%). При цьому, обсяг капітальних інвестицій склав 3,4 млрд грн, що на 180% більше аналогічного періоду минулого року.

«Одним із пріоритетних напрямків інвестиції для нас – вантажні вагони. У 2017 році хочемо виробити і придбати їх рекордна кількість. Нехай мотивацією для вітчизняних виробників є те, що тільки на власних потужностях «Укрзалізниця» зробить їх більше 2000 штук», – зазначив керівник Укрзалізниці Войцех Балчун.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло