Безпілотні літаки дозволять авіакомпаніям економити $35 млрд щороку – Financial Times

Безпілотні літаки дозволять авіакомпаніям економити $35 млрд щороку – Financial Times

Щоправда, не всі пасажири поки що згодні летіти без людського керування

Безпілотні літаки дозволять авіакомпаніям економити $35 млрд щороку – Financial Times
Фото boeing.com

Безпілотні літаки, які будуть літати самостійно, без людей, можуть принести неабияку економічну вигоду авіакомпаніям і підвищити безпеку, повідомляє Financial Times із посиланням на аналітичне дослідження швейцарського банку UBS.

У дослідженні стверджується, що з безпілотними літаками авіакомпанії можуть заощадити більше $35 млрд на рік – за рахунок скорочення пілотних витрат, зниження страхових премій і зниження вартості палива.

Boeing вже заявила, що вивчає технологію виробництва безпілотних літаків. Віце-президент авіа концерну заявив минулого місяця, що «основні складові цієї технології вже доступні».

Комерційні літаки тим часом уже злітають і приземляються з використанням своїх бортових комп'ютерів, деякі інші функції також виконуються комп'ютерами.

UBS зазначає, що першим кроком буде – скоротити кількість пілотів в кабіні до одного, другий пілот керуватиме з землі дистанційно.

Але є одне «але»: банк попередив, що сприйняття пасажирів залишається найбільшою перешкодою. З 8000 опитаних осіб 54% заявили, що вони не полетять на літаку без пілота-людини, і тільки 17% заявили, що вони із задоволенням зроблять це.

Серед молодших респондентів у віці 18-30 років відсоток сміливців більший – на безпілотному літаку полетять 30% опитаних. Тому в дослідженні припускається, що «прийняття цієї ідеї» буде зростати з часом.

Нагадаємо, на початку червня Boeing оголосив про початок випробування безпілотних лайнерів. Цього літа будуть проведені тестування на авіасимуляторі, а в 2018 році – в реальності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті